פרסום ראשון: גדעון סער דורש שליטה בתשובות המדינה לעתירות הנוגעות להתיישבות ביו"ש

יו"ר תקווה חדשה, המיועד לתפקיד שר המשפטים, דורש להחיות את ההסדר מתקופת השרה שקד, ולפיו משרד המשפטים שלט בתגובות לעתירות הנוגעות ליהודה ושומרון.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בסיון תשפ"א

פרסום ראשון: גדעון סער דורש שליטה בתשובות המדינה לעתירות הנוגעות להתיישבות ביו"ש-ערוץ 7
גדעון סער
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר מפלגת תקווה חדשה, גדעון סער, דורש במסגרת המו"מ הקואליציוני המתנהל הערב (שלישי) בכפר המכביה להכפיף לאחריותו את הגשת תגובות המדינה לבג"ץ בכל הנושאים הנוגעים להתיישבות ביהודה ושומרון.

לא מדובר בהסדר חדש אלא בהחייאה של הסדר שהיה קיים בשנים בהן החזיקה השרה לשעבר איילת שקד בתיק המשפטים.

שקד העסיקה במשרד יועץ מיוחד לענייני עתירות אלו, עו"ד עמיר פישר, וכל תגובת מדינה לעתירה לבג"ץ שנגעה להתיישבות עברה גם דרכו ונדרשה לקבל את אישורו.

כזכור, ראשי מפלגות "גוש השינוי" הגיעו היום החל משעות הצהריים למלון "כפר המכביה" ברמת גן במטרה לסגור סופית את ההסכמים שיאפשרו את הקמתה של ממשלה בראשות בנט ולפיד.

יאיר לפיד, שהמנדט שקיבל מהנשיא יסתיים מחר בחצות מקווה להודיע עד מחר בשעה 11:00 לנשיא וליו"ר הכנסת כי עלה בידו להרכיב ממשלה.

הסיבה לכך היא רצונם של לפיד ובנט להשביע את הממשלה כבר ביום רביעי הבא ולא לאפשר ליו"ר הכנסת יריב לוין לדחות את ההשבעה לראשית השבוע שלאחר מכן.

למרות זאת, ההסכמות בין המפלגות השונות טרם נסגרו, והכוונה להודיע על הקמתה עד היום בשעה 20:00 לא התממשה לנוכח קשיים במשא ומתן.

בחדשות 12 דווח כי גורמים המעורבים במשא ומתן מאשימים את בכיר "תקווה חדשה", זאב אלקין, בהערמת קשיים על הקמת הממשלה להעלאת דרישות בלתי סבירות.

במקביל, במפלגת כחול לבן כועסים על בנט ולפיד וטוענים שהם דוחקים את גנץ למקום שולי בהקמת הממשלה, למרות העובדה שכישלון בהרכבתה יביא אותו לבלפור.

בימינה מבהירים כי אין בכוונתם לוותר על הדרישה למנות את השרה איילת שקד לחברה בוועדה לבחירת שופטים, אך טרם הושגה הסכמה בנושא.