הרב פינטו נועד עם השגריר המרוקאי

הרב יאשיהו פינטו, ראש אבות בתי הדין במרוקו, נועד אתמול בבניין האו"ם במנהטן עם שגריר מרוקו באו"ם עומאר הילאלי

בן שאול , כ"א בסיון תשפ"א

הרב פינטו נועד עם השגריר המרוקאי-ערוץ 7
הפגישה
דוד בוזגלו

מפגש של כבוד התקיים אתמול (שני) בין שגריר מרוקו באו"ם עומאר הילאלי לרב יאשיהו פינטו - ראש אבות בתי הדין במרוקו.

הפגישה התקיימה במעונו הרשמי של השגריר, בבניין האו"ם במנהטן, לאחר שהשגריר הילאלי ביקש להביע את הערכתו והערכת העם המרוקאי לרב שהקדיש את השנים האחרונות לתחיית חיי היהדות במרוקו בהקמת מוסדות תורה וחינוך, בביסוס מערכת כשרות מהודרת, ויציקת תוכן לחיי הרוח של הקהילות במרוקו באופן שהעמיק את הקשר בין בית המלוכה והעם במרוקו, ליהודי הממלכה.

"במשך כל השנים, מרוקו כיבדה את היהודים באופן ייחודי ומיוחד. לעולם לא נשכח את אלפי היהודים שניצלו מציפורני הנאצים, בזכות השלטון המרוקאי והמלך", אמר הרב פינטו לשגריר, "מרוקו היא גשר שמחבר בין העמים והדתות", הוסיף.

השגריר הילאלי השיב לרב פינטו: "אנחנו מעריכים מאוד את הפעילות של הרב במרוקו. הקהילה היהודית חשובה לנו מאוד. אני מוקיר את שושלת הרב ואת משפחות פינטו ואבוחצירה שהיו אבן דרך בעם ישראל ובמרוקו", הוסיף.

בשיחה העלה השגריר את הצורך למנף את הפעילות הרוחנית גם בקהילה היהודית המרוקאית בניו יורק, ואת הצורך בהרחבת היקף הבשר הכשר במרוקו, לרווחת הקהילה היהודית המקומית ולרווחת אלפי המבקרים היהודים. בתום המפגש, הוזמן השגריר למעונו לביקור גומלין.

יצוין, כי במפגש הייחודי השתתף גם בנו בכורו וממשיך דרכו של רבי יואל משה פינטו, ששותף למהפכה הרוחנית של אביו במרוקו ומחוצה לה.

כזכור, הרב פינטו נמצא בימים אלו בעיצומו של מסע חיזוק רוחני בארה"ב, במסגרתו מתקיים מרתון שיעורי תורה ומוסר ואלפים עולים למעונו במנהטן לייעוץ, הכוונה וברכה. שיעורי התורה מתקיימים בכל ערב בשעה 17:00 – שעון ניו יורק, ובחצות - שעון ישראל.

זו הפעם השלישית שהרב פינטו מגיע לארה”ב בחודשים האחרונים, וזאת במסגרת מסע חיזוק עולמי, שכלל עד כה את ארה”ב, ישראל, מרוקו, אנגליה, צרפת.

מסעו של הרב פינטו מתקיים למרות חולשתו הרבה ומצב בריאותו. בהודעה הרשמית שפורסמה על ידי ‘שובה ישראל’, צוין כי הוא צפוי לעבור בארה”ב סדרת בדיקות אצל רופאיו האישיים.