שולי רנד
שולי רנד צילום: Noam Revkin Fenton\ Flash90

עוקר הרים | שולי רנד | קליפ

בעלמא דיוטיוב מלהטטים אחר כבוד ברשימת ה'נצפים ביותר' בני ובנות תשחורת, משומנים ביחצנים ומצוידים בסטייליסטים, ובשניים או בשלושה משפטים, למשך שתיים או שלוש דקות מחרידים עיניים ומלחיצים אזניים בתכנים ויזואליים ומוזיקליים שטוחים, לקול צהלת מוני הלייקים וסופרי הצפיות.

לעומתם, בערוץ יוטיוב צנוע, מפיק פיו של שולי רנד מרגליות נוצצות. ממרום שנותיו הוא מתהלך בדרכו האצילית, משורר בחכמה את הבלי השנים, מנגן בחן בצלילי הנפש, מפזם בעצמה משיריו של דור ומספר בדבקות את סיפורו של האדם.

מאז שירו של שפשף - 'מה אני, אני רק בן אדם' של מאיר בנאי ועד ל'עוקר הרים' של רנד עמלו משוררים, סופרים ומחזאים על ניסוח מהות חייהם של אנשי האמצע, פועלי השגרה שאינם זוכים להטביע חותם, שאינם נכווים במהומות, אינם מככבים בשערוריות, אינם מגלים אוצרות ואינם טובעים בים של צרות. האנשים שלא תמיד ברור, לא להם ולא לסובביהם, מה הייתה הנחיצות ומה כוונת וטורח בריאתם וגלגולם בין שעשועי החיים האלה, תענוגיהם וייסוריהם.

חרף רכבת תולדות חייו, עמוסת הפיקים הגבוהים והנמוכים של רנד, רנד מצליח, בכישרון רב, לשרטט איור מדויק מראשו של הצופה הרנדומלי אל מילים מדודות ומדויקות ואל לחן מרתק שכתב על בסיס ניגונו של המוזיקאי אמיל קרויטר. מי שאחראי על תרגום החגיגה הפילוסופית והמלודית לשפת המעשה הוא המעבד והמפיק המוזיקלי הצמוד, אסף תלמודי, שגם אסף צוות מושלם של נגנים בכלים מאפיקים מוזיקליים שונים לטובת מסיבת הצלילים, כמו גם חבורת ילדים טהורה שמלמדת את המאזין תמימות תפילתית מה היא.

בראבו, שולי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו