סטלה וינשטיין: מרצ ממליכה איש ארץ ישראל השלמה לראש הממשלה

מספר 11 בימינה סטלה וינשטיין מסבירה מדוע אי אפשר לגרור את ישראל לבחירות חמישיות: "הממשלה הזו תהיה יותר ימנית מהממשלה הנוכחית".

ערוץ 7 , כ"ב בסיון תשפ"א

סטלה וינשטיין: מרצ ממליכה איש ארץ ישראל השלמה לראש הממשלה-ערוץ 7
סטלה ווינשטיין
ערוץ 7

מספר 11 ברשימת ימינה, סטלה וינשטיין, מגבה את החלטת המפלגה ללכת לממשלה עם מפלגות השמאל ורע''מ.

בראיון לרדיו גלי ישראל אמרה וינשטיין: ״הממשלה הזו תהיה יותר ימנית מהממשלה הנוכחית. זו גאווה שאיש עם כיפה ומנכ״ל יש״ע לשעבר יהיה ראש הממשלה, מרצ המליכה אותו, איש ארץ ישראל השלמה. זו גאווה גדולה''.

וינשטיין הסבירה מדוע אי אפשר לגרור את ישראל לבחירות חמישיות וחייבים להקים ממשלה. ''אנחנו יכולים להמשיך לטפס על עצים גבוהים וכולנו נהיה צודקים ואז להיגרר לעוד סבב בחירות... זה קצת מזכיר לי את ימי בית שני, כולם היו צודקים אבל כולם שרפו אחד לשני את האסמים. ראית מה קורה מול הבית של איילת שקד? ראית את האיומים עליה?''.

צוותי המשא ומתן של מפלגות "ממשלת השינוי" המשיכו לדון גם הלילה (רביעי) בהסכמים האחרונים לקראת פקיעת המנדט בחצות הלילה.

המחלוקת האחרונה שנותרה היא סוגיית הייצוג בוועדה למינוי שופטים. איילת שקד מימינה שמיועדת להיות שרת הפנים מתעקשת על מקומה בוועדה על חשבון מרב מיכאלי.

ביש עתיד ומפלגת העבודה הבהירו לימינה שההסכם עם העבודה נסגר ולא יהיה ויתור על הועדה לבחירת שופטים. בכאן חדשות צוטטו גורמים בימינה שאמרו גם הבוקר "זה או שנקבל את הועדה או שלא תהיה ממשלה".

בינתיים צוותי המו״מ הלכו לישון לפי שעה, ראשי המפלגות התפזרו לבתיהם ויגיעו הבוקר לכנסת להצביע בבחירות לנשיאות.

לפני כן דרש יו"ר מפלגת תקווה חדשה, גדעון סער, להכפיף לאחריותו את הגשת תגובות המדינה לבג"ץ בכל הנושאים הנוגעים להתיישבות ביהודה ושומרון.

לא מדובר בהסדר חדש אלא בהחייאה של הסדר שהיה קיים בשנים בהן החזיקה השרה לשעבר איילת שקד בתיק המשפטים.

שקד העסיקה במשרד יועץ מיוחד לענייני עתירות אלו, עו"ד עמיר פישר, וכל תגובת מדינה לעתירה לבג"ץ שנגעה להתיישבות עברה גם דרכו ונדרשה לקבל את אישורו.

ראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן פנה אמש (שלישי) בקריאה נוספת לבלום את ממשלת השמאל ותומכי הטרור.

בסרטון שפרסם אמר הרב דרוקמן, "עם קדוש, עדיין לא מאוחר. יש אפשרות לשנות את המציאות שאמורה להיות לא טובה".

"כל מי שיכול לפעול למען השינוי, יבורך. כמובן לפעול בדרכים מתאימות. אבל חייבים לפעול! ובפירוש, הדברים ניתנים לשינוי. זה לא מאוחר מדי", הוסיף. "בהחלט אפשרי. אנא, נתגייס כולנו על מנת שבעזרת ה' תקום ממשלה טובה לישראל".

הרב דרוקמן אמר את הדברים על רקע הקמת המאהל הכתום היום מול ביתה של ח״כ איילת שקד בניסיון אחרון למנוע משקד להפנות עורף למחנה הלאומי.