פרו: טעינו, התמותה מקורונה כפולה

לאחר בדיקת עומק חדשה שבחנה את נתוני התחלואה המקומיים הודיעה ממשלת פרו כי היא מכפילה פי שניים וחצי את מספר מקרי התמותה בשטחה

תגיות: פרו
מיכל לוי , כ"ב בסיון תשפ"א

פרו: טעינו, התמותה מקורונה כפולה-ערוץ 7
בדיקת קורונה
צילום: ISTOCK

ממשלת פרו פרסמה אתמול הודעה לפיה מספר המתים בהתפרצות הקורונה כפי שפורסם עד כה, היה שגוי.

על פי הודעתה, לאחר בדיקת עומק חדשה שבחנה את הנתונים המלאים וביצעה סנכרון של מידע מכל המקורות השונים, היא מכפילה פי שניים וחצי את מספר מקרי התמותה מקורונה בשטחה.

לפני ארבעה ימים פרסמה ממשלת פרו הודעה לפיה מספר המתים בהתפרצות מתקרב לכ־70 אלף. אתמול הגיעה הודעת התיקון ולפיה מספר הנספים האמיתי והעדכני גבוה מ־180 אלף.

המשמעות של ההודעה המעודכנת היא שפרו ניצבת כעת בראש הדירוג העולמי של מספר מתים ביחס לגודל האוכלוסיה, ואם הנתון האחרון שפרסמה ממשלת פרו אכן מדויק, מכל 100 אלף אזרחים בפרו מתועד כה 548 בני אדם מקורונה.

במקום השני מופיעה הונגריה עם כ־300 מקרי תמותה לכל 100 אלף נפש, אחרי בוסניה וצ'כיה, עם 280 מתים לכל 100 אלף נפש, וגיברלטר עם יותר מ־270 מתים לכל 100 אלף נפש.

חשוב לציין כי בחלק מהמדינות הנתונים המתפרסמים הם חלקיים בלבד, כמו בהודו שבה מעריכים כי מספר המתים האמיתי גבוה פי כמה ממספר המתים הרשמי.

זאת, בשל העובדה שברוב המקרים, כך לפי הערכות שונות, לא טרחו המשפחות ליידע את הרשויות על עובדת מותם של יקיריהן, וגם לא עירבו את הרשויות בהליך שריפת הגופות, בשל קריסת המערכות השונות הקשורות לתחלואה ולטיפול במתים, באזורים נרחבים בהודו.