בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' מזלזל בעיתונאי חדשות 12 יאיר שרקי וטוען כי ההתעקשות של איילת שקד להיות חברה בוועדה למינוי שופטים היא ספין של ''ימינה''.

שרקי דיווח בחשבון הטוויטר שלו כי ההתעקשות של שקד מעכבת את הקמת הממשלה בראשות לפיד ובנט. לדבריו שקד לא תסכים לוותר על הדרישה גם במחיר קריסת ''ממשלת השינוי''.

סמוטריץ' הגיב: ''הוועדה למינוי שופטים היא 'אירוע אמת' כמו הידיעה שלך על החזרה של בנט מממשלה עם תומכי טרור בזמן פרעות ערביי ישראל. הכל הונאה אחת גדולה. מאכילים אותך לוקשים, שרקי ידידי, ואתה בולע בלי אפילו ללעוס''.

''אל תתנו לספין על הוועדה למינוי שופטים לבלבל אתכם. בנט, שקד וסער מחזירים את השמאל לשלטון ומוכרים בדרך את כל ערכי הימין לשמאל ולתומכי טרור. המשברים המלאכותיים שהצדדים מתדרכים עליהם הם בסך הכל רעשי רקע שנועדו לטשטש את זה'', טען יו"ר מפלגת הציונות הדתית.

מוקדם יותר הבוקר דווח בערוץ 7 כי לפחות שר אחד ממפלגת כחול לבן של בני גנץ קיבל הצעה ממפלגת הציונות הדתית של בצלאל סמוטריץ' להצטרף לקואליצייה בראשות בנימין נתניהו.

ההצעה כללה הבטחה לתפקיד שר בכיר וחברות בקבינט המדיני-ביטחוני, לצד תפקידים נוספים.

למרות הניסיונות הרבים של סמוטריץ', אף אחד מאנשי ''כחול לבן'' לא הסכים להצטרף לגוש נתניהו וזה האחרון לא הגיע ל-61 המנדטים הדרושים להקמת ממשלה.

ח"כ עידית סילמן (ימינה) שנפגשה שלשום עם הורים שכולים בכנסת, אמרה להם שאם היו שני עריקים היתה שמחה להצטרף לממשלת ימין. "בכירים בליכוד והציונות הדתית אמרו לי שהם רוצים בחירות", אמרה סילמן בפגישתה עם המשפחות השכולות. "אתם לא מבינים שהם עובדים עליכם?".

"ביבי אמר לנו לכו לסער ותביאו אותו", ציינה. "אני לא עובדת אצל ביבי ואף אחד אצלנו לא עובד אצלו. אני עובדת אצל עם ישראל. הליכוד לא מתאמץ. פעם אחת ביבי נפגש עם סער. מה הוא עשה לממשלת שינוי?".

"אני מוכנה לבוא לממשלת ימין אם רק יהיו שני עריקים", הוסיפה ח"כ סילמן. "בבחירות לפיד לא פגע בגוש שלו ונתן להם לצמוח. נתניהו בכל הזדמנות פגע בגוש ועוד אחרי זה השאיר אותנו מחוץ לקואליציה. למה אתם לא מפגינים מול סער? מול סמוטריץ'? הממשלה שאנחנו מקימים עם לפיד היא ממשלה של מתינות ואחדות. מערכת בחירות חמישיות תביא שהשמאל והערבים יעלו לשלטון".

הרצל חג'אג', אביה של שיר חג'אג' הי"ד, אמר לח"כ סילמן: "אנחנו לא רוצים את עבאס. איך אתם מחבקים את המחבלים שתמכו ברוצחי ילדינו?". היא השיבה לו: " מי שהכשיר אותם זה נתניהו. אם אתם לא רוצים אותם בממשלה תגידו לחרדים ולסמוטריץ' להיכנס לממשלה".