המגפה הבאה?
המגפה הבאה? צילום: iStock

אזרח סיני שנדבק בזן של שפעת עופות שעד כה לא הועברה לבני אדם הוביל לדאגה עולמית מחשש להתפרצות מגפה נוספת. הזן, המכונה H10N3, הועבר עד כה רק בין עופות, ומדובר במקרה הראשון שגם אדם חלה בו.

משרד הבריאות הסיני אישר לאחרונה כי תושב מחוז ג'אנג'יאנג בן 41 נדבק בזן נדיר של שפעת העופות, וכי ככל הנראה מדובר במקרה הראשון מסוגו. האדם, שכנראה נדבק כחלק מעבודתו עם עופות, אושפז לפני כחודש ובדיקות שעבר הוכיחו שנדבק בזן השפעת הנדיר.

H10N3 אמנם לא שכיח גם אצל עופות, אבל ההתפרצות שלו במחוז בסין, תוך כדי שרוב העולם עדיין נלחם במגפת הקורונה עוררה דאגה בקרב רבים. השבוע, האדם השתחרר מבית החולים, אך עדיין לא ברור האם מדובר במקרה בודד או שהוא סימן לבאות.

לדברי משרד הבריאות הסיני, זן השפעת לא מסוגל לעבור בקלות בין בני אדם, ובינתיים לא נמצאו אנשים נוספים שנדבקו בו. על אף דברי משרד הבריאות, ה"וושינגטון פוסט" מדווח כי תושבים במחוז ג'אנג'יאנג הונחו לעטות מסיכה ולהתרחק מעופות ככל האפשר.

לאחרונה, בעקבות דו"ח של המודיעין האמריקאי גוברות ההערכות כי נגיף הקורונה נוצר במעבדה בווהאן ודלף משם. סקוט גוטליב, הנציב לשעבר של מנהל המזון והתרופות האמריקני, קבע כי "דליפות מעבדה מקריות מתרחשות כל הזמן", ונשאר רק לקוות שכאן מדובר במקרה שונה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו