המגפה הבאה?
המגפה הבאה? צילום: iStock

האם המגיפה הבאה בדרך? ועדת הבריאות הממלכתית בסין דיווחה כי אדם בן 41 נדבק בזן נדיר של שפעת העופות בשם H10N3.

על פי הודעת הוועדה, המקרה התגלה לפני למעלה מחודש, כאשר ב-28 באפריל אושפז האיש, תושב העיר ז'נג'יאנג, בבית החולים לאחר שפיתח תסמינים שכללו חום גבוה ותופעות נוספות.

ב-28 במאי זיהו הרופאים כי הוא נדבק בזן החדש של שפעת העופות, אולם על פי הודעת וועדה הבריאות מצבו השתפר והוא אמור להשתחרר בקרוב מבית החולים.

הוועדה גם הודיעה כי "החשש מפני התפרצות נרחבת הוא נמוך". עם זאת, במדינות המערב עוקבים בדאגה אחר המקרה החדש בסין, כאשר החשש הגדול הוא כמובן מהתפרצות של מגיפה נוספת וכי האיש הספיק להדביק אנשים נוספים לפני שאושפז וטופל בבית החולים.

נציבות הבריאות הלאומית בב'ייג'ינג הודיעה "כי לא דווח על מקרים אנושיים של H10N3 בעולם. המקרה הזה נגרם מהעברה מזדמנת מעופות לאנשים, והסיכון להתפשטות בקנה מידה גדול הוא נמוך ביותר".

גם בארגון הבריאות העולמי ניסו להרגיע את החשש מפני התפרצות מחודשת וגורמים בכירים אמרו לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי "נכון לעכשיו אין שום אינדיקציה להעברת הזן החדש של שפעת העופות בין אדם לאדם. כל עוד נגיפי שפעת העופות מסתובבים בבעלי חיים, זיהום בודד של בני אדם בשפעת העופות אינו מפתיע. זאת תזכורת חיה לכך שהאיום של מגיפת שפעת הוא מתמשך".

בסין הודיעו כי הם מתכוונים לבצע בדיקות על מנת לקבוע האם מדובר בזן הדומה לאחד הזנים הקודמים של שפעת העופות, או זן חדש לחלוטין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו