כיתה
כיתה צילום: ISTOCK

תלמיד כיתה ה' בבית ספר בניו ג'רזי בחר לקחת את פרוייקט "ההתפתחות האישית" שהטילה עליו המורה לכיוון מזעזע במיוחד, והפך את עצמו לצורר הנאצי אדולף היטלר.

התלמידים התבקשו על ידי המורה לכתוב מאמר בגוף ראשון ובו הם מציגים את עצמם כדמות מפורסמת ומספרים על "ההתפתחות האישית" שלהם כאותה דמות.

התלמיד, ששמו לא פורסם, הדהים את חבריו לכיתה ואת המורה כאשר הגיע לכיתה מחופש לאדולף היטלר ונשא את הנאום אותו כתב מראש ובו פירט על "ההישגים" שלו כצורר הנאצי. לאחר מכן הוצג דף הנייר עליו נכתב המאמר במסדרונות בית הספר, כך שתלמידים נוספים יכלו לקרוא את הטקסט המזעזע.

"ההישג הגדול ביותר שלי היה איחוד מאסה גדולה של אזרחים גרמנים ואוסטרים מאחוריי. הייתי די נהדר לא? הייתי מאוד פופולרי ואנשים רבים עקבו אחרי עד יום מותי. אמונתי באנטישמיות גרמה לי להרוג יותר מ-6 מיליון יהודים", כתב התלמיד במאמר תחת הכותרת "הישגים".

תושבי העיר טנפאלי, בה ממוקם בית הספר, זעמו על ה"פרוייקט האישי" אותו בחר התלמיד והעובדה כי המאמר המזעזע שלו נתלה על קירות בית הספר במשך שבועיים לפחות.

"כיצד זה מתאפשר באחת הערים הישראליות ביותר במדינה? אני נגעל", אמר אחד התושבים המקומיים, בעוד אחר הוסיף "זהו אחד הדברים הנוראיים ביותר אותם ראיתי". המפקחת על החינוך בטנפליי, שונה די מרקו, אמרה כי "המטלה הוצאה מהקשרה" וכי התלמיד לא התכוון לבצע מטלה אנטישמית או משפילה עבוד היהודים.

"המטלה, שהוטלה במקרה על ידי מורה יהודייה, ביקשה מהתלמידים לדבר מנקודת מבטו של אחד מהאנשים האלה וכיצד הם הבינו וביצעו את המשימה שלהם. כשאנשים ראו את הפרויקטים של התלמידים, שהוצגו בבית הספר, הם לא הבינו את המשימה, מה שגרם לדאגות מוצדקות. בהתחשב בכך שהשיעור עסק באופן ספציפי בהקשר של צדק חברתי, אין זה הוגן לשפוט תלמיד או מורה בעניין זה", אמרה המפקחת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו