קחו דקה: "אוי... הדור של היום"

פרק סיום העונה של "קחו דקה" שיצר עלי ינקוביץ'. צפו.

אורי גריזים , כ"ב בסיון תשפ"א

"אוי.. הדור של היום" הם נאנחים כשאנו חוזרים קצת מאוחר הביתה או מעבירים את זמננו בשיטות זרות להם. אבל תכלס, מי אמר שאנחנו צריכים להיות כמו הדור של פעם?

הפרק החדש והאחרון בעונה הראשונה של "קחו דקה", נוגע בנושא טעון הן בקרב המבוגרים והן בקרב בני הנוער, ומציג נקודת ראייה שונה על הבדלי הדורות.

הפרק מיועד לנוער שמרגיש שהוא נולד בתקופה הלא נכונה, וגם למבוגרים שמוכנים לפקוח עיניים. אז מי אנחנו? טובים יותר או פחות מפעם? ולמה בעצם להשוות? קחו דקה! פרק 10.

על קחו דקה

עלי ינקוביץ', בן 16 ותלמיד ישל"צ, יזם פרויקט במסגרתו הוא מדבר על מגוון נושאים מחיי היום-יום של בני הנוער.

"למדתי משחק מגיל קטן והשתתפתי בתוכנית 'רצים למשנה'. ראיתי פרסום של תחרות טד לנוער שאני משתתף בה, קיבלתי פידבקים חיוביים והחלטתי לקחת את זה קדימה", סיפר ינקוביץ' לערוץ 7.

"הקמתי סטודיו ביתי והתחלתי לעבוד עם חברים טובים שהאמינו בפרוייקט", הוסיף. לפרויקט הוא נתן את השם "קחו דקה" ובמסגרתו הוא יעלה סרטונים בני דקה בלבד בהם הוא מדבר, כאמור, על מגוון נושאים מחיי היום-יום של בני הנוער.

"במסגרת הפרויקט אני יוצר סרטונים של דקה על נושאים שיוצא לנו לראות ולשמוע ביום יום. למשל, שיימינג, חרם, לחץ חברתי, סיגריות, לשון הרע, אהבת חינם ועוד הרבה נושאים", הוא אמר.

המטרה של ינקוביץ' היא להשפיע על הנוער ובעזרת הסרטונים בני הדקה אולי להזיז משהו. "המטרה היא לגרום לנוער לשנות גישה", סיכם.