ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן: בני גנץ מקפיא את הבנייה ביו"ש

ראש מועצת גוש עציון קורא לבנט וסער לחזור בהם מממשלת השינוי. "בני גנץ סיכם עם ממשל ביידן על הקפאת בניה בהתיישבות וכבר מקיים אותה בפועל".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ב בסיון תשפ"א | עודכן: 14:22

שלמה נאמן, ראש מועצת גוש עציון ואיש הליכוד, טוען כי שר הביטחון בני גנץ סיכם עם ממשל ביידן על הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון.

כבר חמישה חודשים לא התכנסה מועצת התכנון העליונה שדנה בתכניות בניה ביו"ש. ולטענת נאמן גנץ מונע את כינוסה.

"בשבועות האחרונים פנינו, ראשי רשויות ביו"ש וחברי מועצת יש"ע לשר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ בבקשה צנועה בהחלט - לקיים 'ועדה קטנה'. לא שכונות גדולות ולא פרויקטים משמעותיים - רק עניינים קטנים כגון תיקונים טכניים לתב"עות קיימות זה מכבר. אז כאמור קיבלנו מבני גנץ סירוב מוחלט".

עוד הוסיף נאמן: "אותו בני גנץ שחדשות לבקרים מאשים את נתניהו בחוסר יושרה פוליטית, מנהל מדיניות עצמאית ללא ידיעת ראש הממשלה. מסתבר שבני גנץ סיכם עם ממשל ביידן על הקפאת בניה בהתיישבות. הממשלה החדשה עוד לא קמה אבל ההקפאה כבר כאן".

נאמן פנה לבנט וסער: "נפתלי בנט וגדעון סער, חשבתם שתנהלו את המדינה? הבטחתם לשמור על קווים אדומים אידאולוגיים של המחנה בממשלה הנרקמת בשעות האלו? אז תדעו לכם ששר הביטחון שלכם חושב אחרת ופועל אחרת. בני גנץ טוען בפורומים סגורים שהוא ורק הוא יעמוד בראש הדרג המדיני בעבור ההתיישבות הישראלית ביו"ש.

''בני גנץ כבר סיכם עם הממשל בוושינגטון מאחורי גבו של ראש הממשלה והתחיל בפועל את ההקפאה נוסח אובמה שהייתה בזמנו חסרת תקדים. לא בנט ולא אף אחד אחר ינהל את המגעים עם האמריקאים על הבניה ביו"ש. רק אני, בני גנץ, אחליט - אלו הם דבריו ואלו הם מעשיו בפועל כבר מספר חודשים.

''מפלגות ימינה ותקוה חדשה, לידיעתכם - הופר אחד הקוים האדומים ביותר של המחנה הלאומי. אתם מקימים ממשלה שעומדת לא פחות מלהתעלל במפעל ההתיישבות ובחצי מיליון ישראלים המתגוררים ביו"ש. חשבתם? ניסיתם? טעיתם אבל עוד לא מאוחר לתקן. תעמדו בראש המחנה שלכם, המחנה הלאומי, תממשו את הערכים שלכם בארבע וחצי השנים הקרובות. זה לחלוטין בידיכם. אם אתם עדיין מאמינים בהם, כמובן".