נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר מפלגת רע''מ מנסור עבאס דורש לבטל את חוק קמיניץ במסגרת המשא ומתן להקמת ''ממשלת השינוי''.

יו"ר ימינה נפתלי בנט מתנגד לביטול החוק שמאפשר אכיפה מנהלית נגד עבירות בנייה ומחמיר את הענישה על עבירות אלו.

גורמים המעורים במגעים הקואליציוניים טוענים שנתניהו ואנשיו הם שלוחצים על רע״מ להקשיח עמדות סביב חוק קמיניץ ולדרוש את ביטולו בחקיקה, בידיעה שבנט לעולם לא יסכים לזה. נתניהו הבטיח לעבאס להסדיר את ההתיישבות הבדואית הלא חוקית בנגב.

מוקדם יותר היום (רביעי) ביקש יאיר לפיד מראשי ''ימינה'' לסכם עקרונית על הקמת הממשלה כדי שלפיד יוכל להכריז ''עלה בידי''. בנט ושקד סירבו ודרשו לפתור קודם כל את המחלוקות שנמצאות על השולחן.

המנדט של לפיד יסתיים הלילה בחצות והוא היה רוצה להכריז ''עלה בידי'' בשעות הקרובות כדי שהשבעת הממשלה תיערך ביום רביעי בשבוע הבא במליאת הכנסת.

בתוך כך, מפלגות כחול לבן ויש עתיד חתמו על הסכם קואליציוני להקמת ממשלת אחדות בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד. בין המפלגות הושגה הסכמה מלאה על עיקרם של קווי היסוד של הממשלה. בנוסף, סוכמו נושאים מרכזיים "לקידום וחיזוק הדמוקרטיה והחברה הישראלית".

מפלגת כחול לבן תקבל את תיקי הביטחון, התרבות והספורט, הקליטה ותיק המדע והטכנולוגיה. רשות החדשנות תעבור ממשרד הכלכלה לידי משרד המדע של כחול לבן.

יו״ר כחול לבן בני גנץ נתן את הסכמתו ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד להודיע לנשיא ש״עלה בידו״ להרכיב ממשלה.

יתר המגעים הקואליציוניים נמשכים היום בכפר המכביה, וסלע המחלוקת הוא דרישתה של איילת שקד מימינה להיות חברה בוועדה למינוי שופטים במקומה של שרת התחבורה מרב מיכאלי.

התנועה למשילות פנתה לבכירת ימינה שקד בדרישה שלא לוותר על חברותה בוועדה. ''התחלת השינוי במינוי השופטים היא המורשת הגדולה שלך במשרד המשפטים. התגאית בה רבות - ובצדק", אמרו בתנועה.

''תמכנו בך כמיטב יכולתנו כשנלחמת על כל שופט שמונה בוועדה. ההישגים הללו נמצאים בסכנה. ויתור על הועדה למינוי שופטים יחריב את המורשת הזו, וימיט עלינו חורבן. אל תוותרי על הוועדה'', ביקשו בתנועה למשילות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו