ספה קרועה
ספה קרועה צילום: canva

ישנו מגוון רחב של מערכות ישיבה אשר כל אחת מהן קולעת לטעם של לקוח אחר. ישנן ספות מבד, דמוי עור וכמובן ספות מעור אשר נחשבות ליוקרתיות ביותר ומחירן יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים.

עם השנים, הוכנסה טכנולוגיה רבה אל תוך הספות וזאת במטרה להגדיל את מידת הנוחות אשר מופקת מהם. מדובר בטכנולוגיה חשמלית בדמות ריקליינר ומערכות לעיסוי אשר הופכות את מערכות הישיבה לפינוק אחד גדול ומובילות לכך שלא תרצו לקום מהספה בעד שום מחיר שבעולם.

כמו כל מוצר אשר מתחילות להופיע בו תקלות ונזקים תוך כדי שהוא מתיישן, כך גם בספות מעור אשר עם הזמן ותחת שימוש אינטנסיבי לכל אורך שעות היום, הספות נשחקות ויש צורך לבצע תיקון ספות עור לכל הנזקים אשר צצים לפתע בין אם מדובר בנזקים לריפוד, למסגרת של הספה או לטכנולוגיה שהוטמנה בתוכה.

חשוב מאוד להתייחס לאותם נזקים בכובד ראש ולא לזנוח אותם שכן בשונה ממוצרים אחרים אשר משמשים ליופי ולא נמצאים תחת שימוש מאסיבי, ספות נמצאות בשימוש תדיר וסופגות לחצים משמעותיים מאוד ולכן אין אפשרות להתעלם מאותם נזקים ולא לטפל בהם אלא דרושה התייחסות מעמיקה וטיפול מהיר ומקצועי אשר יעשה בידי מומחים בתחום אשר מנוסים בביצוע תיקון ספות עור וידעו להעריך את מידת הנזקים ולהציג בפניכם את אפשרויות הטיפול השונות אשר יחזירו את הספה לקדמותה וללא כל נזקים אשר ימנעו מכם להשתמש בה בנחת.

טיפול ותיקון במגוון בעיות ונזקים

בעל מקצוע מתחום ריפוד ותיקון נזקים לספות, מיומן בביצוע מגוון רחב של בעיות אשר מטרתן היא אחת והיא לאפשר שימוש נוח ויעיל בספה לאורך שנים מבלי הצורך להחליפה באחת אחרת.

יש להבין כי ספות נמצאות במרכז המוקד ומהוות מקום בו מתבצעות כל הפעילויות המשפחתיות, החברתיות והעסקיות ומתוקף כך הן נמצאות בתנאים אשר עלולים לפגוע בהם בצורה קשה ולהוביל לנזקים מורכבים מאוד אשר יחייבו ביצוע תיקון ספות עור באופן מידי ולא סובל דיחוי על מנת שהנזקים, לא יהיו מורכבים מידי ויקשו על ביצוע מלאכת העבודה אשר גם תגזול זמן עבודה רב וגם תוביל לעלויות כספיות גבוהות יותר. אם מסתכלים על מגוון התיקונים הרחב אשר מבוצעים בספות בכלל ובספות עור בפרט, ניתן לראות כי ביצוע תיקון קרעים הוא אחד התיקונים השכיחים ביותר.

מדובר בתיקון אשר מתבצע כתוצאה מלחץ רב אשר מופעל על שטח הספה כתוצאה מישיבה עליה, שכיבה או קפיצות בעיקר של ילדים. מומלץ פעם בחודש להציץ על הספה באופן היקפי וזאת במטרה לאתר קרעים קטנים או סימנים אשר לאורך זמן יהפכו לקרעים כמו למשל סדקים בעור, שפשופים קשים ועוד.

ההמלצה היא לטפל באופן מידי באותם קרעים וזאת עושים באמצעות תפירה קטנה של אזור הקרע אשר מתבצעת באופן המקצועי ביותר באמצעות איש מקצוע מיומן בתחומו. בעיה נוספת ומאוד שכיחה היא שברים בספה בין אם מדובר בשבר בידיות, במשענת או ברגליים.

כמובן שאין ברירה והנזק מחייבת טיפול מידי. יש אנשים אשר יעדיפו להחליף את הספה שנשברה בספה אחרת חדשה ויציבה יותר וזאת משום שהם אינם מאמינים שניתן לשקם את הספה הישנה אך מומלץ לבצע את התיקון אשר עלותו כמה מאוד שקלים ובכך לחסוך כמה אלפי שקלים על ספה חדשה.

בעיה שכיחה נוספת היא צבע דהוי לעור אשר נגרם כתוצאה מחשיפה לקרני השמש. ישנו טיפול ייחודי לבעיה אשר צובע את הספה מחדש ומחזיר לה את הצבע והברק שנעלמו ממנה.

המאמר נכתב ע"י repair-sofas המתמחה בריפוד ספות ותיקון ריפודים עד לבית הלקוח.