נאום נשיא המדינה הנבחר יצחק הרצוג דוברות הכנסת

חברי כנסת ושרים מימין ומשמאל בירכו בצהריים (רביעי) את יצחק בוז'י הרצוג לאחר בחירתו לנשיא המדינה ה-11. רבים מהם הודו למועמדת מול הרצוג - כלת פרס ישראל מרים פרץ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: ''‏אני מברך את יצחק הרצוג על בחירתו לנשיא המדינה ואני מאחל לו הצלחה רבה בשם כל אזרחי ישראל. אני מודה למרים פרץ על ההתמודדות המכובדת ואני משוכנע שהיא תמשיך לתרום לחברה בישראל כפי שעשתה כל חייה''.

ח"כ אופיר סופר מסיעת הציונות הדתית: ''מברך את נשיא המדינה הנבחר, יצחק הרצוג. הרצוג נכדו של הרב הרצוג זצ"ל פעל ופועל שנים רבות למען מדינת ישראל והעם היהודי. אני מאחל לו הצלחה בתפקיד. אני מאחל המשך עשייה ברוכה למרים פרץ, שתמשיך להוות עבורנו השראה ודוגמא לאהבת הארץ, קדושת החיים ומסורת ישראל''.

ח''כ מיקי לוי מיש עתיד: ''מברך מכל הלב את נשיא המדינה הנבחר יצחק הרצוג. אין לי ספק שימשיך את דרכו של אביו ושל הנשיא ריבלין וישמור על בית הנשיא כבית ממלכתי שפתוח לכל חלקי העם. יחי נשיא מדינת ישראל''.

מרים פרץ: "נבחר היום נשיא ראוי ואני נושאת תפילה להצלחתו"

ח"כ משה אבוטבול מש"ס: ''מזל טוב לידידי היקר יצחק בוז׳י הרצוג על בחירתו לנשיא המדינה ה-11. כמי שמכירו שנים רבות בטוחני שהוא יביא כבוד למוסד הנשיאות ולמדינת ישראל, כפי שעשה בתפקידיו הקודמים. בוז׳י ידידי, עבודה קשה לפניך לחבר ולאחד את כל חלקי העם, בפרט לאחר ההסתה הקשה שהציבור החרדי סבל בתקופת הקורונה''.

שר הפנים אריה דרעי: ''מברך את יצחק הרצוג לרגל בחירתו לתפקיד נשיא המדינה. אין לי ספק שהנשיא הרצוג יפעל לאיחוד כל חלקי העם בימים שאנו כל כך זקוקים לכך. ולגברת מרים פרץ: את אות ומופת, סמל בעם ישראל. ניהלת מערכה מכובדת ומעוררת כבוד וכולנו מלאי הערכה כלפייך''.

שר הבריאות יולי אדלשטיין: ''אני מברך את הנשיא ה 11 של מדינת ישראל יצחק הרצוג! אני בטוח שהנשיא הבא ירים את קרנה של ישראל בעולם, יפעל לאחדות כלל אזרחי ישראל ויביא כבוד למוסד הנשיאות''.

שר האוצר ישראל כ''ץ: ''ברכות לנשיא המדינה הנבחר, יצחק בוז׳י הרצוג. אין לי ספק שימלא את תפקידו החדש בממלכתיות ובאחריות, וייצג את הציבור הישראלי כולו בנאמנות. אני מצפה לעבוד עמו בשיתוף פעולה. שולח ברכות גם לידידתי מרים פרץ, על התמודדות ראויה. בטוחני שנראה אותך ממשיכה בעשייתך הברוכה למען אזרחי ישראל''.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ': ''‏ברכות לנשיא האחד עשר הנבחר של מדינת ישראל יצחק הרצוג. עבודת שיקום רבה של מוסד הנשיאות מחכה לך ואני תקווה ותפילה שבעזרת השם תצליח בכך. תאחד את העם, תחזק את הזהות היהודית והציונית של המדינה, תדבק בשורשיה העמוקים של משפחתך, ותאבק על צדקת דרכם של העם היהודי ומדינת ישראל בכל העולם''.

יו"ר מפלגת ימינה, נפתלי בנט, שוחח עם נשיא המדינה הנבחר, יצחק הרצוג, ברך אותו ואמר "משימתך הגדולה היא לאחד את העם. אתה איש ציוני עם לב גדול, ואני משוכנע שתצליח".

עוד מסר בנט, "אני מבקש לברך את מרים פרץ היקרה שהתמודדה על התפקיד בצורה מכובדת ומעוררת הערכה. מרים היא שליחה מופלאה של עם ישראל ואני בטוח כי תמשיך לחזק את רוח העם בעשייתה הציבורית ובדמותה המיוחדת".

תנועת בני עקיבא העולמית בירכה את הנשיא הנבחר יצחק הרצוג. מזכ"ל התנועה רועי אביקסיס אמר כי הוא בטוח שהנשיא הרצוג יידע לפעול לחיזוק הקשר שבין יהדות התפוצות למדינת ישראל. "אנו מברכים את הנשיא הנבחר בוז'י הרצוג ומייחלים כי יקח על עצמו להוביל מאמץ עליון בחיזוק הגשר מחדש, להפוך ולשמש נציג נאמן ליהודים כולם בארץ ובחו"ל ובטוחים כי בהנהגתו נחזור להיות עם אחד גם אם יש ביננו מרחק פיזי ומחלוקות''.