מיכל וולשטיין
מיכל וולשטיין צילום עצמי

מיכל וולשטיין מאמנת לאהבה עצמית וזוגית מזה 17 שנה, ומייסדת תובנות בית הספר למאמנות מרווקות לנישואין. הערב היא תתחיל סדרת הרצאות ייחודית על השפעות הילדות שלנו על בחירת זהות בן הזוג.

"פצעי ילדות - הנושא הכי עמוק בדרך אנחנו בוחרים בני זוג", מספרת וולשטין. "הרבה פעמים נראה לנו שהבחירות שלנו נעשות משכל נטו. ענה לי על הרשימה אז יאללה... ועובדה שכמעט כולנו מכירים כאלה שיצאו עם משהו שענה בול על כל הרשימה ובפועל, פשוט לא קרה כלום, כי מה שבאמת מנחה אותנו ומושך אותנו אחד לשניה אלו פצעי הילדות..."

"פצעי ילדות הם חוויות שיצרו בנו מעין הבטחות פנימיות של מה אני לא מוכנה שיהיה בסיפור החיים שלי. כמו: 'אני לא מוכנה להתמודד עם קשיים כלכליים' בשל חוויה קשה בנושא וכאשר היא תפגוש משהו מסודר כלכלית זה ייתן לה בטחון עמוק ובמי שלא יהיה את זה משהו רגשי פנימי יכול להסגר... או 'לילדים שלי לא יהיה אבא שמתפרץ פתאום בזעם' - אז אני יימשך לפי ההגדרות העמוקות הפנימיות שלי לאותם גברים אכפתיים יותר, שיציבים רגשית ויודעים לדבר את עצמם יפה..."

"ולפעמים זה לא כזה טראומתי. כמו: 'הסדר המופתי הזה והדרישה למצוינות ממש לא תהיה בבית שלי. אצלי זה יהיה אחרת', והיא תבחר את הבחור הזה שהרבה פחות מעניין אותו אם יש לך תואר או לא".

לדברי וולשטין, "האנשים שיענו לנו על 'הפצעים' יגיעו וירפאו מעצם הווייתם השונה את החוויה הכאובה שלנו - לא סתם אנחנו נמשכים בטבעיות אליהם. אמנם את העבודה עצמה בעומק נצטרך לעשות לבד, אבל המקום של איש כזה לידך בהחלט מרגיע את האזור, ושנים איתו אפילו יכולות ליצור ריפוי אמיתי וחוויה מתקנת וחדשה".

סדרת ההרצאות 'פצעי ילדות ובחירת זוגיות' – תתחיל הערב במסגרת פרויקט 252.

להצטרפות לפרויקט לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו