כמה אתם באמת מכירים את המשפחה שלכם?

אנחנו חיים יחד בבית, מדברים, אוכלים, נוסעים, אך מעבר לכך, האם אנחנו מקדישים די זמן לטפח את התא המשפחתי? משקיעים בו? מנהלים אותו? בנין שלם באים לעשות לכם סדר

עדי בן ישי, בנין שלם , כ"ג בסיון תשפ"א | עודכן: 09:17

כמה אתם באמת מכירים את המשפחה שלכם?-ערוץ 7
בנין שלם
צילום: יח"צ

השנה האחרונה, "שנת הקורונה", הייתה מאתגרת בעיקר בתא המשפחתי. השגרה הופרה פעם אחר פעם בבידודים וסגרים, ילדים לא הלכו למסגרות והורים חוו בעיות של פרנסה וחוסר יציבות.

בבנין שלם זיהו את הקושי ויצרו סדנאות מקוונות ותכנים קצרים שנשלחו בתפוצה רחבה עם מסרים חיוביים ומחזקים.

"מבחינתי זו תחזוקה בסיסית של הבית. התכנים חזקים, רלוונטיים, מעשיים. מעוררים לא להיכנע לשוטף ולשחיקה ומעודדים עבודה בגישה חיובית ומרוממת".

זהו רק אחד ממאות המשובים אותם מקבלים דרך קבע הרב והרבנית תירוש בסיומם של סדנאות, הרצאות, ימי עיון ושבתות מבית היוצר של מכון "בנין שלם".

אז מהו סוד קסמו של המכון אשר פועל כבר 25 שנה בהצלחה רבה?

הרבנית דנה תירוש מספרת על חצי יובל שנים, בהן הוטמע תהליך ונבנתה שפה. "ההבנה שמשפחה לא נבנית מאליה ושצריך להשקיע וללמוד איך לעשות זאת. הפיכת מושגים כמו שיחה זוגית, קשר נפשי ודיבור בין בני זוג למושגים שגורים ומקובלים. הגברת המודעות לחינוך ילדים בדגש על ההבנה הנפשית והבין - אישית. כל אלו הם היסודות לפעילות שלנו".

להרשמה לכנס בניין שלם לחצו כאן

"באחת מתקופות הסגרים ההרמטיים כתבו לנו בני זוג: "התכנים הם קרן אור בתוך מצב מעורפל ומבולבל". כף מספרת הרבנית תירוש, ומוסיפה: "ראינו וחשנו שהקורונה חידדה דברים, העצימה ואף שמה ספוט על אתגרים חדשים: כניסתם של המחשבים והמסכים לחיינו, חרדות, שליטה בזמן פנוי ועוד. כל אלה חידדו עד כמה יש לבנות לבית יסודות איתנים ומשמעותיים, עד כמה חשובה התקשורת הזוגית והחינוכית".

הכנס השנתי של בנין שלם הוא כבר שם דבר, אליו מגיעים אלפי אנשים מכל רחבי הארץ לשמוע שיעורים והרצאות ולהשתתף במגוון סדנאות, לקבלת כלים מעשיים איתם הם ילכו הביתה לעבודה הפרטית שלהם. השנה הכנס יתקיים במתכונת מעט שונה. "הכנת כנס בסדרי הגודל של בנין שלם, מתחילה כבר בחורף. בשנת הקורונה שעברה עלינו, הייתה אי-ודאות ובעצם התוכניות אושרו רק בימים האחרונים. לכן, בחרנו ללכת על מבנה שיאפשר לכנס לחזור, ברוך השם, אך במתכונת שונה, שאפשרה לנו להביא את הכנס גם לדרום".

כאמור, השנה ייערכו הכנסים לנשים בשני מוקדים - ירושלים ואשקלון, ולצד השיעורים השונים של מיטב המרצים, ישולבו גם הופעות מוזיקליות, מופע סטנד-אפ ותכנית ערב לזוגות, וכמובן (איך אפשר בלי) יריד המכירות המושקע, כמיטב המסורת.

להרשמה לכנס בניין שלם לחצו כאן

לשאלתי איך אפשר להתחבר לדרך ולרוח של בנין שלם ביומיום ולאו דווקא בכנסים? משיבה הרבנית תירוש, "בכנס מקבלים את הדרייב ואת תובנות היסוד, את ההתעוררות ואת נקודות האחיזה שמהם אפשר להמשיך. מכאן הדרך היא בהשתתפות בסדרות ובשבתות, ובשמיעה סדורה של שיעורים, הן באתר המכון והן של מרצים מרכזיים. על גבי זה פיתוח שיחות זוגיות ואישיות בבית, וטיפול בסוגיות עומק".

הרבנית מזמינה את הציבור להצטרף לפעילויות המכון, ובפרט לכנס השנתי. "לאחר תקופה מאתגרת לכולנו, אפשר סוף סוף לצאת לבנין שלם ולהתאהב בבית מחדש", ומוסיפה בחן "כי משפחה היא הקריירה הגדולה של החיים".

להרשמה לכנס בניין שלם לחצו כאן