שגריר ישראל לאמירויות, איתן נאה
שגריר ישראל לאמירויות, איתן נאה צילום: מארק ישראל סאלם

קשריה של ישראל עם איחוד האמירויות יישארו חזקים גם אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יוחלף על ידי יו"ר ימינה, נפתלי בנט, או כל מנהיג אחר, כך לדברי שגריר ישראל באיחוד האמירויות, איתן נאה.

"זה לא משנה מי יהיה ראש הממשלה", הבהיר נאה בפורום ההשקעות הגלובלי בחסות "ג'רוזלם פוסט" ו"חאליג' טיימס", הנערך בדובאי.

הוא סיפר שכשהגיע לראשונה לאמירויות, "אנשים הביאו עוגה", לדבריו, כשקיבלו את פניו. הם ישבו ודיברו "מתוך אושר", הסביר.

העימות הצבאי האחרון לא הפחית את הרצון לקיים אינטראקציה, הבהיר נאה, שהוסיף כי אנשים רוצים לשמוע את נקודת המבט הישראלית על מה שקרה. "הם רצו להקשיב, אפילו כשהם לא הסכימו", אמר נאה. "זה היה חשוב שתהיה אפשרות לפחות לשמוע אחד את השני".

נאה פנה גם לקהל של ישראלים ואמירתים, בדיוק כאשר נראה כי 12 שנות כהונתו של נתניהו כראש ממשלה עשויות להסתיים ואמר כי היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות "יכולים לעמוד בכל אתגר".

הוא ציין עוד כי "שתי המדינות חתמו על הסכם כלכלי, ואחרים יבואו בעקבותיו". כעת הונח היסוד למגזר הפרטי בשתי המדינות לפרוח בשיתוף פעולה.

"כשמדובר באיחוד האמירויות", סיפר נאה, "הישראלים מצביעים ברגליים. בדצמבר בלבד ביקרו 85,000 ישראלים בדובאי. נראה עוד ישראלים מגיעים לכאן. העובדה ששום דבר לא פוגע ביחסים הוא הסימן הטוב ביותר למה שאנחנו בונים כאן. ישראלים יכולים לבוא לכאן, ובקרוב, עם הסרת מגבלות הקורונה, אזרחי האמירויות יוכלו לבקר בישראל", סיכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו