חיסון קורונה לנערים בני 12-16: קודם כל קבוצות סיכון

לאור העובדה שהתחלואה בישראל נמוכה, הוחלט להמליץ על חיסון בהקדם לקבוצות סיכון, ביניהם מתבגרים עם סיכון רפואי לחלות בקורונה קשה.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ב בסיון תשפ"א

חיסון קורונה לנערים בני 12-16: קודם כל קבוצות סיכון-ערוץ 7
חיסון לקורונה
צילום: Flash90

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, גיבש את עמדת משרד הבריאות בנוגע להרחבת החיסון לבני נוער בגילאי 12-16.

אמש (שלישי) התקיים דיון הצוות לטיפול במגפות וועדת המעקב בנושא חיסונים בראשות המנכ"ל לוי ובהשתתפות פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש, מנהל הצוות ד"ר בעז לב, נציגי איגוד רופאי הילדים ומומחים לחיסונים ולאפידמיולוגיה.

נערך דיון ארוך, אשר במהלכו הוצגו מצגות אנשי המקצוע והמומחים השונים וסקירת העבודה הרב מקצועית שדנה בסיבוכים אפשריים בהרחבת החיסון, לרבות דלקת בשריר הלב.

במשרד הבריאות מסבירים כי הסיכונים מסיבוכי תחלואת הקורונה גבוהים מהסיכון בקבלת החיסון. גם הדלקת בשריר הלב שנצפתה בבני 16-19 היתה בשיעור נמוך, וחלפה במרבית המקרים ללא סיבוך.

יחד עם זאת, לאור העובדה שהתחלואה כעת בישראל נמוכה ביותר, הוחלט להמליץ על חיסון בהקדם לקבוצות סיכון, ביניהם מתבגרים עם סיכון רפואי לחלות בקורונה קשה, מתבגרים המתגוררים עם בני משפחה בעלי סיכון לחלות בקורונה קשה וכן בני משפחות הצפויות לטוס לחו״ל.

מעבר לקבוצות בסיכון, יהיה אפשרי לחסן את כל המעוניינים בכך. החיסון למתבגרים צפוי להתחיל במהלך השבוע הבא במסגרת קופות החולים.