עמיחי שיקלי: "ימינה נתנה זר ניצחון לקריימיניסטר"

ח"כ שיקלי לא חוסך את ביקורתו מחבריו למפלגה: לא ראיתי את מנהיגי ימינה קוראים לסער להצטרף לימין. המשמעות: לא הכול נעשה לשם כך.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ב בסיון תשפ"א

חבר הכנסת עמיחי שקלי מספר כי כשבחר להבהיר שלא יילך לממשלה משותפת עם השמאל לא קיווה לנהירה של חבריו למפלגה אחריו.

"רציתי לייצר מומנטום שאולי ישנה את המצב ויאפשר הקמת ממשלת ימין. היה לי גם חשובה האמירה שלי לציבור שבחר בנו, שרצנו על דברים מאוד ברורים שנאמרו בתקיפות ובעצמה וצריך להיישיר מבט לציבור ולומר שאנחנו דבקים במה שהבטחנו", אומר שיקלי.

על טענתו של נפתלי בנט ולפיה נעשו כל הניסיונות והמאמצים להקמת ממשלת ימין, ומשאלה כשלו לא נותר אלא לחבור לשמאל, משיב שיקלי ואומר כי "אימוץ הפרדיגמה של רק לא ביבי והחרם על שלושים מנדטים הוא נורא ומאוד קיצוני. אני לא מקבל את זה. למה שכחול לבן לא יצטרפו? מה זו השלילה של הלגיטימיות של הצבעת הליכוד? בעיניי זה דבר מאוד רדיקאלי. אני מחזיר את האחריות אליהם".

שיקלי מדגיש כי לא הוא הגורר את ישראל לבחירות חמישיות אלא "התנועה ההזויה הזו שנקראת 'לך' וקריימיניסטר', היא זו שמכניסה אותנו לסחרור הזה. יש המון ביקורת על נתניהו ואפשר לדפדף בפייסבוק שלי ולראות את כל הביקורת שכתבתי שם, זו ביקורת קשה, אבל צריך לקבל את הכרעת הציבור. זה חלק מהדמוקרטיה. הייתי מאוד רוצה שתקום ממשלה שיש בה את ימינה, הליכוד, כחול לבן, ש"ס, ציונות דתית, ממשלה שמייצגת את עם ישראל".

האם משמעות הדברים היא שמפלגתו הצטרפה בפועל ל'קריימיניסטר'? "דה פקטו היא זו ששמה להם את זר הניצחון על הראש".

שיקלי מציין כי הוא עדיין מלא הערכה כלפי חבריו למפלגה, אך הוא סבור שדרכו היא דרכה האמתית של 'ימינה'.

"הייתה חסרה לי ביקורת פומבית כלפי גדעון סער. לא שמעתי ביקורת שלנו כלפי 'תקווה חדשה'. לא שמעתי את מנהיגי 'ימינה' קוראים להם להתאפס ולהצטרף לממשלת ימין. אולי זה נאמר בחדרים סגורים אבל לא נאמר ציבורית. זה היה צעד מתבקש ואם הוא לא נעשה אי אפשר לומר שהכול נעשה".

גם כעת, שעות טרם פקיעת המנדט, ממשיך שיקלי ומקווה לבלימת הרגע האחרון בדרך להקמתה של ממשלת שמאל.

במעמד ההצבעה אצביע נגד ולאחר מכן אצביע לגופו של כל עניין. אני לא רואה ערך בהפרעה לתפקוד הממשלה", אומר שיקלי בהתייחס לצעדיו הבאים בכנסת וקובע כי לאור מה שצפויה רע"ם לקבל נראה שיש הרבה עבודה כדי למנוע קלקולים ולקדם משילות בנגב ובגליל ופרמטרים נוספים.