רון דה סנטיס
רון דה סנטיס צילום: רויטרס

פלורידה הצטרפה לרשימת המדינות האוסרות על טרנסג'נדרים לקחת חלק בתחרויות ספורט המיועדות לנשים ונערות ותאפשר להם להשתתף בקבוצות ספורט רק על פי המין הביולוגי שלהם.

מושל פלורידה, רון דה-סנטיס, חתם על הצעת החוק החדשה שמעוררת זעם קרב ארגוני זכויות הקהילה הגאה שמאיימים בפניה לבית המשפט.

החוק החדש קובע כי טרנסג'נדרים, גברים ששינו את מינם והפכו לנשים או נערות, יוכלו לקחת חלק בקבוצות ספורט המיועדות למין הרשום בתעודת הזהות שלהם בלבד. "בפלורידה בנות הולכות לעסוק בספורט לבנות, ובנים הולכים לעסוק בספורט לבנים. אנו הולכים לדאוג שזו תהיה המציאות. אנו מאמינים כי חשוב מאוד בשמירה על שלמות התחרויות הללו. אנו הולכים לפעול על בסיס ביולוגיה, ולא על בסיס אידיאולוגיה, כאשר אנו עוסקים בספורט", אמר דה-סנטיס מיד לאחר החתימה על החוק החדש.

החוק יכנס לתוקף בתאריך 1 ביולי, ובנוסח החוק נכתב כי ספורטאים טרנסג'נדרים לא יוכלו לקחת בתחרויות ספורט או להשתתף בקבוצות ספורט מבלי להציג תעודה ולפיה היא נרשמה כנקבה מיד לאחר הלידה.

עם זאת, מנוסח החוק המקורי הוסרה הדרישה כי ספורטאים טרנסג'נדרים ידרשו לעבור בדיקות טסטוסטרון או בדיקות גנטיות על מנת להירשם לקבוצות ספורט.

מגישי הצעת החוק טענו כי לטרנסג'נדרים יש "יתרון בלתי הוגן, מאחר והוגדרו כגברים בתעודת הלידה שלהם", אך החוק החדש מעורר זעם בקרב ארגוני זכויות הלהט"ב שטוענים לאפליה ומאיימים בפניה לבית המשפט.