ניר אורבך
ניר אורבך צילום: ערוץ 7

יו"ר ימינה, ח"כ נפתלי בנט, נועד הלילה (חמישי) עם חבר הכנסת מטעם המפלגה ניר אורבך לאור הדיווחים כי הוא שוקל להתנגד לממשלת 'גוש השינוי'.

הפגישה הוגדרה כ'טובה' והשניים עתידים להיפגש שוב היום.

על אורבך מופעל לחץ משמעותי מצד בכירים בציונות הדתית שלא לפרוש מהכנסת כפי שאמר בימים האחרונים, אלא להתנגד באופן פעיל ומבפנים להקמת ממשלה עם 'גוש השינוי' ולנהוג כמו ח"כ עמיחי שיקלי.

פרשן חדשות 12 עמית סגל דיווח לפני הודעת יאיר לפיד כי עלה בידו להקים ממשלה שאורבך שוקל להתנגד לממשלה המסתמנת. "בחדרו נמצא אלון דוידי שהיה מספר 3 בימינה והתפטר מהכנסת. הוא לוחץ עליו להודיע עוד הערב שאין לצרף את אצבעו, ובכך להוריד את מספר התומכים בממשלה המיועדת לשישים בלבד, בלי הרוב בכנסת. בנט ושקד מודעים לאירוע. שקד בכנסת מנסה לשכנע את אורבך שלא לפרסם את דבר התנגדותו", הסביר סגל.

בליכוד הגיבו לאפשרות שאורבך יתנגד להקמת הממשלה מבלי לפרוש מהכנסת. יו"ר הסיעה ח"כ מיקי זוהר אמר, "‏אני רוצה להאמין בניר אורבך ועידית סילמן, הם עוד יכולים להציל את המצב. נותרה בי תקווה וציפייה קלושה שהם יילכו עם האמת שלהם כמו שיקלי. זו שעת המבחן שלהם שתירשם בדפי ההיסטוריה של עם ישראל לנצח נצחים".

שרת התחבורה מירי רגב הוסיפה, "אני תקווה כי הידיעות אודות התנגדותו של ניר אורבך לממשלת השמאל נכונות. זהו מעשה אמיץ למען המחנה הלאומי, תורת ישראל וארץ ישראל. חזק ואמץ. היום שוחחתי בכנסת עם ניר ועידית, אני יודעת שבליבם הם יודעים שמדובר בסכנה לישראל, תהליך שגוי ומוטעה. עכשיו הכל תלוי בכם, עשו את המעשה הנכון ואל תכשירו ממשלת שמאל שתפעל נגד הערכים עליהם גדלתם ולאורם הלכתם. אם תמנעו את החרפה הזו, ותהיו נאמנים לבוחרים שלכם, תוכלו לחיות עם מצפון שקט ונקי".