עידית היקרה

"נשים פונות לליבה של עידית סילמן ומבקשות ממנה להיות הגיבורה שתגן על האומה מממשלת השנאה ואובדן הדרך המתרגשת לבוא עלינו".

ד"ר חנה קטן , כ"ב בסיון תשפ"א

עידית היקרה-ערוץ 7
ד"ר חנה קטן
צילום: יפעת צדוק ליאור

כחובבת אומנות, לכדה את עיני כתבה שפורסם פה לאחרונה על יצירת אומנות של אומן איטלקי כחובבת אומנות, לכדה את עיני כתבה שפורסם פה לאחרונה על יצירת אומנות של אומן איטלקי ושמה "אני".

התמונה נמכרה במכירה פומבית תמורת 18 אלף דולר. "יצירת האומנות הבלתי נראית" היא למעשה ריבוע ריק לחלוטין של מטר וחצי על מטר וחצי. היא בלתי נראית, בלתי ניתנת למישוש, ולמעשה בלתי קיימת במציאות.

הקונה המאושר קיבל מסמך רשמי החתום בכתב ידו של האומן שהוא המחזיק הבלעדי ביצירה, ומסמך זה הוא למעשה ההוכחה היחידה לכך שהפסל המיועד הועבר מידי האומן המוכר לידי הקונה. לדברי האומן היצירה מגדירה מחדש את משמעות האומנות, כי כל אדם שנכנס לחדר בו נמצאת היצירה יכול לדמיין אותה כרצונו. לדעתו כיום האומנות כבר לא מתמקדת דווקא ביצירה קיימת - אלא ברגשות שיש לנו כלפי היצירה, וממילא ניתן גם לייצר אומנות בלתי נראית ובלתי ניתנת למישוש שלמעשה אינה קיימת כלל, ושכל אחד יכול להרגיש ולדמיין אותה כרצונו.

הידיעה הזו הזכירה לי את 'ממשלת השינוי' המוקמת עכשיו. חוץ מאשר הכרזה על הקמת ממשלה שאולי תהיה ובעז"ה לא, אין בממשלה הזו שום דבר שאפשר לראות אותו או למשש אותו ולהרגיש שיש כאן באמת איחוד כוחות שבא למשול ובא להנהיג ובא לקדם את מדינת ישראל.

יש כאן חיבור של ערבים שונאי ישראל עם שמאל קיצוני אנטי דתי ועם שתי מפלגות קטנות שאמורות היו להיות ערכיות וימניות, אבל למעשה אין כאן כלום. אין דרך, אין כיוון, אין ממשלה. מתאים מאוד גם ליצירת ה'אומנות' הזו לקרוא 'אני', כי ה'אני' של כל אחד מהמשתתפים בה הוא למעשה הדבר הנוכח ביותר הקיים בה.

למול יצירת האומנות הזו, נתקלתי השבוע ביצירה לא אומנותית כי אם אמונית. אמיתית.

נחשפתי למכתב נרגש וכואב עליו חתמו אלפי נשים נרגשות וכואבות. הן פונות לליבה, מצפונה ועולם ערכיה של חברת הכנסת היקרה (באמת) עידית סילמן. מבקשות ממנה להיות הגיבורה שתגן על האומה מממשלת השנאה ואובדן הדרך המתרגשת לבוא עלינו.

כמובן שמיד הצטרפתי גם אני ליצירת האמת והאמונה, האחריות והאחדות. חתמתי וקראתי עם כל הנשים היקרות – הצפוניות והדרומיות, העירוניות המושבניקיות והמתנחלות, עקרות הבית והפרסומאיות, מנהלות בתי''ס הרופאות והמחנכות, הגמלאיות ובנות השירות –

עידית היקרה! מי יודע עם לעת כזאת הגעת למלכות. הרימי קולך, עצרי את ממשלת השנאה והדיכוי ותודיעי על התנגדותך הנחרצת להקמתה (זה תלוי עכשיו רק בך).

עידית, לכי בכוחך זה והושיעי את ישראל!

ד''ר חנה קטן

להלן המכתב עליו חתמו וממשיכות לחתום אלפי הנשים:

ח''כ עידית סילמן שלום וברכה,

בשעות ובימים אלה נקבע הרכב הממשלה הבאה - הרכב עתידה של מדינת ישראל. את נמצאת בצומת חשובה מאין כמותה. מי יודע אם לעת כזאת הגעת למלכות!!!

את עומדת בנסיון קשה ביותר, איננו מקנאות בך...אנו מתפללות לה' שיפתח את ליבך ותביני את גודל השעה והאחריות, אחותינו את, אנו פונות אלייך ומצפות ממך שלא תפני עורף למורשתך,

עשי הכל על-מנת למנוע הקמת ממשלה שרוב חבריה (לא רק הערבים) עם אג'נדות שמסכנות את העם, התורה והארץ. לא יתכן שאת, שחינוך ילדי ישראל לאחדות עם ישראל, לזהות יהודית, לערכי משפחה בריאים, לאהבת התורה העם והארץ, חשובים לך, תתני יד לממשלה שהאג'נדה המוצהרת של יותר מחצי מחבריה מסכנת באופן ממשי ערכים יקרים אלה. עשי הכל למנוע הקמת ממשלה, שתזרע הרס בשלמות עמנו! במידה וחלילה תקום ממשלת השינוי, יופעל מכבש על הזהות היהודית ועל הערכים בהם דוגלים כולנו. יקראו 'סובלנות והכלה' להרס המשפחה, 'מגוון דעות' לתמיכה באויב, ו'ריבוי גוונים' למחיקת עם ישראל.

בידייך למנוע מהלך הרסני זה. בידייך לדאוג לעתידה של מדינת ישראל!!! מי כמוך יודעת, כמה קשה לבנות, וכמה קל להרוס.

עשרות חוקים שבכוחם חלילה לשנות לחלוטין את צביונה של המדינה, הונחו על שולחן הממשלה או מוכנים לשיגור, ולא יהיה חלילה מי שיעכבם.

המערכת המשפטית המגוייסת כמעט לחלוטין לטובת השמאל, תוכל לקדם אותם חלילה, במהירות.

• דוגמא אחת מני רבות?

הצעת חוק העונשין, שהונחה שוב לאחרונה ע"י חברת הכנסת זנדברג (פ/24/1043) לאיסור שידול קטינים לחזרה בתשובה.

דבר שיגרור עונש ע"פ חוק, לכל מי שמלמד ילדים (לפחות שאינם בחינוך דתי) דברים שקשורים למסורת ישראל.

כידוע ב''ה ישנה פעילות עניפה כזו, גם בבתי"ס מ''מ, מכיוון שרוב ההורים מעוניינים בה. אם חלילה יעבור חוק כזה בכנסת, צפוי חלילה עונש לכל מי שמלמד או מאפשר ללמד מסורת יהודית. גזירות הדומות לימים האפלים של עם ישראל, בימי הרומאים, ברוסיה הקומוניסטית ועוד... ועוד כהנה וכהנה חוקים דומים.

אנחנו החתומות מטה, סמוכות ובטוחות שזהות יהודית וישראלית, אחדות עם ישראל, ערבות הדדית, חינוך לתורה, ערך המשפחה חשובים לך ולכל מי שבחר בך. ערכייך אלה יכריעו את הכף, ואת תמנעי הקמת ממשלה שיותר ממחצית החברים בה, מתנגדים לעם ישראל בתפארתו!.

כל אחת מאתנו פונה אלייך כאישה אל אישה, אנא ממך, עשי הכל ע"מ לשמור על הילדים שלנו, על עם ישראל ועתידו! ברגע ההיסטורי העכשווי, לכי בכוחך זה, שהקב''ה הפקיד בידייך והושיעי את ישראל.

אין ספק, שכאשר הסיכוי לממשלת שינוי לא יעיב על האופק, יגדל הסיכוי להקמת ממשלה שבה תוכלי להגשים את הערכים בהם את ואנחנו מאמינות.