אוהדי מכבי ת"א. מחזיקי הגביע
אוהדי מכבי ת"א. מחזיקי הגביע צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

בפעם ה-24 ובתום דרמת ענק - מכבי ת"א היא מחזיקת גביע המדינה בכדורגל לעונת 2020/21. משחק דרבי תל אביבי תמיד היה רווי באירועי אלימות, דרמות ועצבים על כר הדשא אך הערב (רביעי) בקרב ישיר על התואר השני בחשיבותו בכדורגל הישראלי, גביע המדינה בכדורגל, משחק הדרבי התל אביבי חרג מכל פרופורציה כאשר בדקות הסיום התרחשה מהומה גדולה שכללה אלימות פיזית, קללות ותנועה מגונה מצד מאמן כלפי קהל אוהדים.

מה שהחל עם הדלקת עשרות אבוקות מצידם של אוהדי שתי הקבוצות שגרמו להפסקת המשחק פעמיים, המשיך עם יתרון מפתיע של האדומים מת"א כשעומרי אלטמן הפציץ מקרוב בדקה ה-31.

מכבי שהפסידה את תואר אליפות ליגת העל בכדורגל בו זכתה בשנתיים האחרונות, החלה להילחץ ככל שנקפו הדקות כאשר זו ראתה איך היא כבר מסיימת את העונה ללא אחד משני התארים הגדולים של הכדורגל הישראלי ואז הגיעה הדקה ה-72.

יונתן כהן המחליף נגח בקשת מעל שוער הפועל ת"א לאחר טעות בהגנה וגרם לאוהדי קבוצתו וחבריו להאמין כי הכל עוד פתוח ואפשרי במאבק על התואר השני בחשיבותו של הכדורגל הישראלי. וכך אכן היה.

אחרי שלא הצליחו להכריע את התוצאה בתום 90 דקות, הלכו שתי הקבוצות להארכה ובדקה ה-96 קבע בלמה של מכבי, הרננדס, מהפך בדרך לזכיה בגביע המדינה.

בדקה ה-115 הצליחה הפועל כבר להשוות את התוצאה ולחגוג, אך מערכת ה-VAR זיהתה כי לשער קדם עבירה לחובת הפועל, ועל כן הוחלט לפסול את השער במה שגרר התפרעות אלימה של שחקני ואנשי הצוות המקצועי של הפועל ת"א לכיוונו של השופט ארז פפיר. מלבד השחקן הפוגע שהורחק בכרטיס אדום ישיר, הורחקו גם מאמן הפועל ניר קלינגר שביצע תנועה מגונה לעבר קהל אוהדי מכבי ת"א וכן כל ספסל הקבוצה האדומה.

בסיום, מכבי ת"א מניפה את גביע המדינה בכדורגל כשהיא גוברת על היריבה העירונית הפועל ת"א בתום הארכה ודרמת ענק, במה שהיה משחק הכדורגל האחרון לעונת 2020/21.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו