בקשת הסליחה של אביב גפן מהציבור הדתי ומהמתנחלים היכתה גלים השבוע. "אדם צריך להודות בטעויות שלו", אמר גפן במהלך מופע בבריכת הסולטן עם הזמר החסידי אברהם פריד.

"בעברי הרחוק", הוסיף, "כתבתי כמה משפטים מתוך בורות, לא מתוך ידע והבנה, ופגעתי בהרבה אנשים. זאת הזדמנות לומר סליחה. אני מצטער. אז אני רוצה, כשאני עומד פה היום על הבמה הזאת, לומר סליחה אם פגעתי במישהו מכם".

בריאיון משותף של גפן ופריד למוסף 'שישבת', שיתפרסם מחר (שישי), אומר גפן: "אני אדם שואל וספקן, אני אתאיסט, אבל הגיע הזמן לשלום, לכבד אחד את השני. הקורונה העצימה את הקרע בעם, את השסע הגדול הזה. מבחינתי, ישראל היא מארג עדין של אהבה. המון אנשים, אמונות ודעות. נורא נפרדנו, וחבל, אנחנו אחים בסוף".

פריד נשאל כיצד הגיב הקהל החרדי שלו לדואט עם הזמר שהפך במשך השנים לסמל החילוניות בציבור הדתי, והסביר: "אני חושב שקידוש השם שהשיר הזה יצר הוא דבר יותר חזק מכל ביקורת. היינו צריכים להיות אמיצים בהחלטה לבצע את הדואט הזה, אבל ידענו שבסופו של דבר הקהל יבין שזה צעד לאחדות, ובפרט בזמן שבו היינו, בכזה פירוד ובכזה חושך. דרך השירה פתאום יש אור".

ואיך הקהל הדתי הגיב לך, אביב? "הקהל הדתי מאוד אוהב אותי", מצהיר אביב. "אני כנראה הזמר החילוני שהם הכי אוהבים. אני גם לא עובד עליהם ולא משקר להם. לא אומר, 'אני שומר שבת עכשיו', והם מכבדים את זה. אני מגיע אליהם כאדם חילוני שמכבד אותם, וזה בעיניי שווה הכול. יש לי הרבה קהל בהתנחלויות וקהל של חובשי כיפה. השיח של השנאה - עליי הוא נמאס".