טור דעה
טור דעהצילום: עצמי

על מה כל הבחירות האלה בעצם? במשך ארבעה סבבי בחירות המנטרה החוזרת בגוש השמאלי של המפה הפוליטית היא "אסור לשבת תחת ראש ממשלה שחשוד בפלילים", הפלילים המדוברים הם כאמור חשדות לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים מצד ראש הממשלה נתניהו.

זו גם הייתה הסיבה להפגנות בכל מוצאי שבת מול פתח ביתו של ראש הממשלה, גם במצבים מסכני חיים. "הדגלים השחורים" ועוזריהם מתוך משכן הכנסת ומחוצה לה, היו מוכנים לחרף את נפשם מול הפצת מגפה קטלנית והכל בשם "היושר, האמת והמוסר". לא נשכח כמובן גם את אולפני התקשורת שלא הרפו ממטרה נעלה זו ודאגו לשתף את האומה ב"פריים טיים" בחשדות ובהליך המשפטי המתנהל נגד ראש הממשלה .

בעוד בית המשפט בירושלים מתכנס מידי שבוע לדון בתיקי ראש הממשלה נתניהו, נדמה שראש הממשלה האמיתי, לא החשוד נתניהו אלא זה שעבר ועובר לעיני כל על אותן עבירות בדיוק ובעוצמה שאיננה משתמעת לשני פנים נכנס למשרד ראש הממשלה בגיבוי מלא של כל אותם גופים "מוסריים ומצפוניים". בעוד נתניהו מואשם בשוחד מרמה והפרת אמונים בגלל "סיקור חיובי", דבר שאין לו אח ורע בעולם, בקבלת שמפניות וסיגרים ובעבירת הסל "הפרת אמונים" אשר גם היא נתונה לביקורת רבה בבתי המשפט ברחבי העולם, נפתלי בנט עובר קבל עם ועדה על אותן עבירות בדיוק ובעוצמה כה רבה, שלא צריך להיות משפטן כדי להבין זאת.

בנט  מואשם בקבלת שוחד פוליטי אסטרונומי בדמות כס ראש הממשלה למשך שנתיים בעוד הוא מחזיק בשבעה מנדטים בסך הכל, שלא נדבר על כמות השרים והכוח הפריטטי אותם הוא מקבל בעבור מכירת ערכיו וערכי בוחריו. בנט מואשם במרמה והפרת אמונים, הוא רימה את ציבור בוחריו בהבטחות חוזרות ונשנות, בחתימה על מסמכים כוזבים ובכך גרם להם להצביע לו ולאחר מכן הפר את אמונם באופן הכי חמור שאפשר, כאן לא צריך "עד מדינה", כל המדינה עדה לביצוע העבירות.

כשלפיד הודיע הלילה לנשיא המדינה "עלה בידי להקים ממשלה" לאן נעלם חירוף הנפש של הדגלים השחורים? לאן נעלמה ההתגייסות התקשורתית? לאן נעלמה התנגדותם של חברי גוש השמאל לשוחד מרמה והפרת אמונים? כל "מגדלורי המוסר והצדק" נעלמו כלא היו.

מסתבר שהם יודעים להילחם רק נגד שמפניות ו"סיקור חיובי" אך כאשר עוולות מוסריות שאין כמותם, שקרים, מרמה, מעילה בשליחות הבוחרים ובאמונם מתרחשים לעיני כל עם ישראל הם מחבקים את ה"אשמים בפלילים", סוגרים איתם "דילים פוליטיים" והדגלים השחורים מחרפי הנפש, אפילו דאגו להפגנת תמיכה מול ביתה של איילת שקד, לבל תמנע את ביצוע העבירות החמורות הללו בפועל בזמן החתימה על ההסכמים הקואליציוניים ולבל תמנע מהם לשבת תחת ראש ממשלה "אשם בפלילים". הם צועקים לבנט "קח את השוחד" והוא לוקח ועוד איך לוקח.

מסתבר שכל אותם "מגדלורי מוסר" "עבדו" ועודם עובדים עלינו. המוסר מתכווץ ומתרחב בהתאם לרצונם ולהשקפת עולמם והם דואגים לשדר את התמונה בה הם חפצים בכל הכוח, כאילו ההפיכה הגדולה שמתרחשת לעיני כולנו איננה קיימת. בית המשפט עסוק בשמפניות ובסיקור חיובי במקום להיות עסוק במה שחשוב באמת ובית הנבחרים שאמור להיות עסוק "בטוב המשותף" עסוק ברקימת קומבינות ודילים ש"עין לא שזפתם מעולם".

כשכל כך הרבה גורמים נותנים את ידם לשחיתות וערכים מוחלפים במהירות כמו גרביים, נדמה שהנביא בספר שופטים צועק היישר אלינו דרך הדורות ואומר בקול גדול "בימים ההם אין מלך בישראל, איש הישר בעיניו יעשה". עד מתי? עד שנדרוש שערכים ואמון יעמדו בראש סדר העדיפויות ולא שום דבר אחר, לא משנה כמה הוא נוצץ וכמה "נביאי שקר" טופחים על שכמנו ולוחשים באוזנינו, "קחו את השוחד".