מונק עם וולדיגר ומואטי
מונק עם וולדיגר ומואטי צילום: יוסי רוזנבוים

חברות הכנסת מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) ואמילי מואטי (העבודה) הגיעו לביקור בעמותת בית חם בבני ברק.

הרב אריה מונק, מנכ"ל העמותה, סקר בפני חברות הכנסת את העשייה של העמותה שפועלת כבר 25 שנה בתחום בריאות הנפש, ומסייעת לצעירים ומבוגרים כאחד מכל המגזרים.

לאחרונה סייעה העמותה לאלפי אנשים להתגבר על חרדה וטראומה שהתפרצו לאחר האסון הגדול בקבר הרשב"י בהר מירון בל"ג בעומר.

הקו החם של העמותה קיבל שיחות טלפון מאלפי בני משפחות של נפגעים, פצועים רבים, אנשי כוחות והצלה שהיו זקוקים לחיזוק נפשי. המוקד תוגבר במאות עובדים סוציאלים קליניים ופסיכולוגים.

הרב אריה מונק אמר לחברות הכנסת: "זו זכות גדולה עבורנו שהגעתן לכאן, העמותה מסייעת לשכבת אנשים שהולכת וגדלה והפגיעות בטח בתקופת פוסט קורונה קשות יותר. כל ביקור כמו שלכן, מסייע לנו להעלות את המודעות של תחום בריאות הנפש".

ח''כ מיכל וולדיגר סיפרה לאחר הביקור: "התרגשתי. פגשתי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. בולטים לא רק במקצועיותם אלא גם בערכים וברצון העז לקדם, לעטוף וללוות את האנשים שכה זקוקים להם. מצאתי בית חם.

''בכוונתי להדק את הקשר עם העמותה ואנשיה, על מנת לחזק ולפתח את השירותים הניתנים בקהילה", הוסיפה וולדיגר.

חברת הכנסת אמילי מואטי אמרה לאחר הביקור כי "כשמדובר בסעד נפשי, בזיהוי מוקדם ובשיקום, אין ימין ושמאל - אלא רק בני אדם. פגשתי בבית חם צוות מסור ונפלא שמחויב לרווחה הנפשית של המטופלים, גם בנושאים שלא מדוברים בקהילה החרדית כמו גילוי עריות ופגיעות מינית. למערך בריאות הנפש בישראל יהיה מקום משמעותי בסדר היום הלאומי הן בהקצאת משאבים, הן בשיח והן בפעילות פרלמנטרית ענפה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו