הרצוג באירוע של ועידת רבני אירופה
הרצוג באירוע של ועידת רבני אירופה צילום: ארכיון ועידת רבני אירופה

נשיא 'ועידת רבני אירופה' ורבה של מוסקבה הרב פנחס גולדשמידט בירך את נשיא המדינה הנבחר יצחק הרצוג לאחר בחירתו אתמול (רביעי).

"העם היהודי ניצב בעת האחרונה בפני אתגרים רבים, כאשר מבית ומחוץ מנסים לערער על יסודות קיומו, על דרכו ועל בטחונו בארץ ישראל וברחבי תבל. זכות זו הוענקה לך גם בתפקידך הקודם לעמוד בפני אתגרים אלה בהצלחה רבה", כתב לו בפתח דבריו.

"זכינו וכב' היה אורח הכבוד של הועידה בעבר, ואנו מצפים להמשיך בדיאלוג של יחסי התפוצות עם ישראל ואחדות העם היהודי ובטוחני כי בכישורך הרבים במזגך הנעים ובאש המסורת היהודית הבוערת בך תשכיל ותצליח לנווט את התפקיד החשוב הזה להרמת קרן המסורת והאחדות בישראל וקרן ישראל בעמים.

באגרת הברכה ששיגר לאחר ההצבעה בכנסת הוסיף הרב גולדשמידט כי "זכות אבותיך; סבך הגדול הרב הראשי של אירלנד ומאוחר יותר הרב הראשי הראשון של מדינת ישראל הרב יצחק אייזיק הלוי הרצוג. ואביך נשיא ישראל מר חיים הרצוג, אדירי הרוח וכבירי המעש תעמוד לך בהצלחתך בתפקיד וכדיפלומט מנוסה ומנהיג פוליטי אנו מקווים ומתפללים שתמשיך את המסורת ותישא את מסר האחדות לעם היהודי.

את האגרת סיים הרב גולדשמידט במילים: "תקוותי ותפילתי ותקוותם ותפילתם של רבים כי חפץ ה' בידך יצלח 'ויהי נועם ה' עליכם ומעשה ידיכם כוננה עליכם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו