יצחק הרצוג
יצחק הרצוג צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

הנשיא הנבחר, יצחק (בוז'י) הרצוג צפוי להשאיר בתפקידיהם את מנכ"ל בית הנשיא הראל טובי ואת ראש הסגל רבקה רביץ, כך נודע לערוץ 7.

כוונתו של הרצוג היא לבחון את טיב העבודה עם השניים בתקופה הראשונה לכניסתו לבית הנשיא, ורק בסיום התקופה להחליט האם להחליפם או לא.

מלשכת הרצוג נמסר בתגובה לידיעה כי "מר הרצוג וצוותו לא עוסקים כלל בסוגיות של כח אדם ושיבוצים בבית הנשיא. ראש המטה של מר הרצוג, מר אייל שויקי, הוסמך ללמוד את מבנה בית הנשיא והסוגיות השונות ובשבועות הקרובים יחליט מר הרצוג על הרכב הצוות שילווה את כניסתו למשכן".

אתמול בירך נשיא המדינה ראובן ריבלין את הנשיא הנבחר יצחק (בוז'י) הרצוג

"ברכות חמות שלוחות לך, יקירי, אדוני הנשיא!" אמר הנשיא. "אני יכול לומר לך באחריות שהתפקיד שאתה עתיד למלא אינו דומה לאף אחד מהתפקידים שמילאת עד כה. למערכת היהודית והדמוקרטית שהקמנו כאן, שהקימו הורינו בארץ אבותינו, יש גוף ונשמה. אם הכנסת היא בית של ויכוח, כפי שבהחלט ראינו בתקופה האחרונה, הרי שבית הנשיא הוא בית של הידברות, ושל שותפות וממלכתיות."

"בית הנשיא הוא הנשמה היתרה של הדמוקרטיה. הוא בית העם, של כל העם בישראל, דלתו פתוחה, ואזנו כרויה לכל השותפות והשותפים לבניינו של הבית שלנו, למכאובים ולמצוקות של כל בני הבית שלנו, כמו גם לסוגיות היסוד שמעסיקות את החברה הישראלית כולה. התואר 'האזרח מספר אחת', והעמידה על משמר הממלכתיות הישראלית, במיוחד בעת הזאת, כרוכים באחריות כבדה. אין לי ספק שתעשה עבודה מצוינת, ואני גאה להעביר אליך את השרביט, בעוד כחודש ימים", הוסיף ריבלין.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7