ח"כ וליד טאהא
ח"כ וליד טאהא צילום: Hadas Parush/Flash90

יו"ר סיעת רע"ם ח"כ וליד טאהא התייחס בשפה הערבית לסוגיית חוקי הלהט"ב בממשלה שתקום וכינה את קהילת הלהט"ב "סוטים".

בראיון ל'רדיו מכאן' של תאגיד השידור הוא אמר: "כל חוק שנוגע לסוטים לא יעבור בעזרת קולות רע"ם, למפלגה לא יהיה שום חלק בחוק שכזה".

דבריו של ח"כ טאהא עוררו פליאה רבה בקרב הגולשים ברשתות שתמהו על פשר השתיקה לאמירה זו מצד חברי הכנסת המשתייכים לקהילת הלהט"ב.

כך למשל, ח"כ יוראי להב (יש עתיד) שצייץ הבוקר נגד ח"כ איתמר בן גביר בהקשר למצעד הגאווה כשכתב "בן גביר אמנם לא יהיה חלק מהקואליציה, אך הרוחות הרעות חדרו לכנסת ישראל. תפקידנו להדוף אותם ולהפיץ אור, סובלנות ואהבה. בואו לצעוד".

אחת המגיבות שיתפה את דבריו של ח"כ טאהא, שעתיד להיות חבר בקואליציה, וכתבה לח"כ להב: "הוא בטח יעזור בהדיפה עם אור, סובלנות ואהבה".

אושיית הרשת יבגני זרובניסקי כתב: "מעניין איזה ציוצים ותגובות היינו רואים ממרצ, העבודה, יש עתיד וכחול לבן אם מישהו מהימין היה מוציא משפט כזה מהפה. אבל עכשיו זה סבבה, מישהו ברע״מ יכול גם לשרוף דגל גאווה במשכן הכנסת והם עדיין ישבו איתם".

גם על ח"כ עידן רול תמהו הגולשים. לפני כחודשיים הוא זעק נגד ח"כ אבי מעוז וכינה אותו "גזען, הומופוב ושונא נשים". הוא הגדיל לעשות כשאמר: "זו אחריות של כולנו, חברי הכנסת, התקשורת והציבור. לא לתת לזה יד. לא להלבין את הדעות שלו ולא לנרמל אותן. לא להפוך אותן למשהו לגיטימי בשיח. חייבים להזכיר בכל יום, שאין לדעות החשוכות והמסוכנות שלו מקום בכנסת ישראל".

הבוקר, למשמע דבריו של ח"כ טאהא, הוא שתק. אחד המגיבים כתב לו בטוויטר: "השותף שלך חושב שאתה סוטה".

עיתונאי "בשבע" שילה פריד כתב: "בליל תוצאות הבחירות בערוצים המרכזיים השם 'אבי מעוז' נאמר מאות פעמים. בכל ראיון על איש ליכוד, בכל תרחיש להרכבת קואליציה דובר על סכנה בשם 'אבי מעוז'. דברו עליו יותר מעל נתניהו או לפיד. יש מצב אגב שנתניהו מעולם לא דיבר איתו בכלל. ועכשיו? מישהו ישאל משהו את לפיד? את גנץ? יזדעק?"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו