כוס בירה
כוס בירהצילום: iStock

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן רוצה להגיע ל-70 אחוזי חיסון בקרב האוכלוסייה האמריקנית עד ליום העצמאות של ארה"ב.

על מנת להגיע למטרה, חשף ביידן תוכנית בת חמישה צעדים שנועדה לעודד את אזרחי ארה"ב להתחסן במהירות האפשרית נגד נגיף הקורונה.

התוכנית כוללת צעדים שאמורים להקל על גישה לקבלת החיסון, וכן צעדי עידוד לאוכלוסייה שכוללים תמריצים ובהם אוכל, בירה, וכרטיסים חינם למופעים שונים.

בנאום שנשא מהבית הלבן הבטיח ביידן כי אלו שיתחסנו בחודש הקרוב "יוכלו להנות מקיץ של חופש" ודחק בבני פחות מ-40 לקחת חלק במאמצי החיסון לאחר שלטענתו בקרב המבוגרים התחסנו כבר 52 אחוזים עם שתי זריקות, ובקרב הקשישים נרשמו כבר 75 אחוזים המחוסנים לחלוטין.

ביידן גם הודיע כי ישלח את סגניתו קמלה האריס ובכירי הממשל לסיורים ברחבי ארה"ב על מנת לשכנע את האזרחים להתחסן במסגרת "חודש הפעולה הלאומי" וכן פירט יותר על הצעדים שנועדו לעודד את האזרחים האמריקאים להתחסן, לרבות זיכויי מס למעסיקים, תשלום עבור השעות בהן נעדר העובד לצורך קבלת חיסון, סיוע להורים במימון השגחה על ילדים כאשר הם ילכו להתחסן, נסיעה חינם בתחבורה הציבורית בדרך לחיסון או חזרה ממנו, ואפילו בירה או מאכלים חינם למי שיציג תעודה כי התחסן.

"זה ידרוש מאמץ מכולם - הממשלה הפדרלית, ממשלות המדינה, ממשלות מקומיות, המגזר הפרטי, ובעיקר העם האמריקני, על להגיע לנקודת ציון של 70 אחוזים. אמריקה הולכת לקיץ שונה באופן דרמטי מהשנה שעברה, קיץ של חופש, קיץ של שמחה, קיץ של מפגשים וחגיגות, קיץ אמריקאי שמגיע למדינה הזו. ייתכן אפילו שתוזמנו לבקר אותנו בבית הלבן ביולי כדי לחגוג את יום העצמאות יחד", אמר ביידן.

הוא גם דחק במדינות ארה"ב ליצר שיתופי פעולה עם חברות על מנת לעודד את האזרחים להתחסן, ושיבח את אוהיו על שחתמה עם יצרנית בירה גדולה שתציע בירה חינם לכל מתחסן מעל גיל 21 בתאריך 4 ביולי.