ולדימיר פוטין
ולדימיר פוטין צילום: רויטרס

הריקוד עם הנשיא פוטין הביא לתפקיד רווחי במיוחד: שרת החוץ האוסטרית לשעבר, קארין קנייסל, שהזמינה את נשיא רוסיה פוטין לחתונתה ואף צולמה כאשר היא רוקדת איתו, מונתה השבוע לתפקיד בכיר במועצת המנהלים של חברת הנפט והגז הרוסית "רוסנפט" הנמצאת בבעלות המדינה.

זו לא הפעם הראשונה בה ידיד אישי של פוטין מתמנה לתפקיד בכיר ברוסנפט. לקנייסל קדם קנצלר גרמניה לשעבר, גרהרד שרדר, שהתיידד באופן אישי עם פוטין במהלך כהונתו בתפקיד ומאוחר יותר התמנה לתפקיד בכיר בדירקטוריון רוסנפט למשך ארבע שנים עם משכורת של 600 אלף דולר בשנה.

שרדר, אגב, היה תומך קולני בפרויקט צינור הגז "נורד סטרים" שסיפק גז מרוסיה לגרמניה. התמונות של פוטין רוקד עם קנייסל בחתונתה, והעובדה כי הזמינה אותו כאורח מיוחד לחתונתה בשנת 2018, זמן קצר לאחר שאוסטריה ומדינות אחרות הודיעו על גירוש דיפלומטים רוסיים לאחר הרעלתו של המרגל הרוסי סרגיי סקריפל בבריטניה, עוררה ביקורת חריפה על שרת החוץ האוסטרית לשעבר.

זמן קצר לאחר שסיימה את תפקידה ועזבה את ממשלת אוסטריה, החלה קנייסל לכתוב טור אורח מיוחד ב"רוסיה היום", אחד מכלי התקשורת המזוהים ביותר עם הקרמלין. היא נחשבת כמבקרת חריפה של האיחוד האירופי, וכבר בטור הראשון שלה העבירה ביקורת על מדינות אירופה וכינתה אותן "בתי קברות תעשייתיים".

חתונתה הנוצצת של קנייסל, אגב, הסתיימה לאחר זמן קצר בעקבות תלונות שהפנתה נגד בעלה על שימוש באלימות פיזית כלפיה.