גירושים. אילוסטרציה
גירושים. אילוסטרציה צילום: FREEPIK

זהו, החלטתם שהזוגיות ביניכם אינה יכולה להימשך, ואתם פונים כל אחד לדרכו. אבל רגע לפני שאתם נפרדים, עליכם לסגור עניינים שונים כמו חלוקת רכוש ומשמורת על הילדים. מגשר גירושין מקצועי יסייע לכם להסדיר את כל העניינים ביניכם בדרך טובה ונעימה. אתם רק צריכים לבחור את האדם הנכון שיוביל אתכם לפרידה חלקה עד כמה שניתן.

כך תבחרו מגשר גירושין המבין ללבכם

אולי הדבר האחרון שאתם צריכים להסכים עליו לפני הפרידה הסופית הוא לאיזה מגשר גירושין כדאי לפנות. גישור גירושין הוא מקצוע לכל דבר ועניין אשר הולך וצובר תאוצה. וכמו בבחירת כל שירות או בעל מקצוע, יש צורך לשים לב לנקודות חשובות:

1. האם המגשר קיבל הכשרה מספקת?

מגשרים מסיימים בדרך כלל לימודים המעניקים להם את הכלים לטפל באחרים. חשוב לוודא שלמגשר יש תעודת גישור גירושין והוא מתמחה במיוחד בטיפול בזוגות שעומדים להתגרש. כמו כן, כדאי לבחור במגשר שהוא גם עורך דין במקצועו, שכן מגשר כזה בקיא בכל ענייני הגירושין המשפטיים ויכול לסייע לזוג לסדר את כל הביורוקרטיה שיש.

2. האם המגשר קשוב אליכם?

גירושין הם תהליך רגשי בלתי פשוט שעוברים שני הצדדים. רגע לפני שהם מתגרשים, עליהם להיפגש ולראות אחד את השני שוב ושוב. מגשר מקצועי שיש לו ניסיון רב בתחום, יודע איך לגשת לזוגות, כיצד לברר ביניהם את הנקודות העדינות והרגישות ולעזור לראות את האור בקצה המנהרה. מעבר לכך, מגשר מקצועי מתייעץ גם עם אנשי מקצוע מעולם הטיפול כמו עובדים סוציאליים.

3. האם מדובר במגשר שמאמין שאפשר לסיים בטוב?

בעולם שבו הכול קורס ונראה שלילי, הגישה החיובית של המגש תסייע לכם לצלוח את המכשולים והמשוכות. בסופו של דבר המגשר יעזור לכם לראות כיצד אפשר לסיים את הגירושין בטוב ולהיפרד כידידים, למען רווחתם של הילדים המשותפים וגם למען הבריאות הנפשית שלכם.

4. האם אתם מרגישים שיש ביניכם שפה משותפת?

באופן כללי, חשוב להרגיש את הכימיה ביניכם לבין המגשר. כבר לאחר הפגישה הראשונית, תוכלו לראות אם התחברתם אל המגשר או לא. כמו כן, ייתכן מצב שבו בן זוג אחד מתחבר יותר אל המגשר והשני פחות, וזה טבעי. ישנם מקרים שבהם הולכים בני הזוג לשני מגשרים. וכשזה קורה, מומלץ לוודא כי מדובר בעורכי דין בעלי אוריינטציה טיפולית.

5. האם המגשר לוקח מכם מחיר הוגן?

לפני שפונים אל המגשר, מומלץ לערוך סקר שוק ולבדוק מהם המחירים הממוצעים. מצד אחד, לא כדאי לבחור במגשר המציע מחירים זולים מדיי בתמורה לשירותיו, שכן ייתכן בהחלט שמדובר במגשר מתחיל. מצד שני, לא מומלץ ללכת למגשר שירוקן את הכיס. כדאי לבחור בדרך האמצע ולפנות למגשר המציע מחיר הוגן בתמורה לשירותיו המקצועיים.

לסיכום,

בחירת מגשר גירושין אינה עניין של מה בכך, אולם היא מביאה לתהליך גישור המאפשר יותר גמישות והתחשבות אחד בשני וזו בהחלט דרך לסיים את מערכת היחסים בצורה היפה ביותר שניתן. גישור לגירושין מתאים כמעט לכל הזוגות, אך יש לקחת בחשבון שעל שני הצדדים להגיע מוכנים לגישור עם רצון לפתור את המצב בצורה המהירה והטובה ביותר עבור שני הצדדים.

למידע נוסף - משרד עו"ד ומגשרת סיגל גאיה כסיף ראשון לציון: https://sigalkassif.co.il/מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו