ניר אורבך לאחר פגישתו עם בנט: "הצטרפתי לימינה עם הסתכלות ארוכת טווח לטובת מדינת ישראל"

ח"כ אורבך נפגש עם יו"ר ימינה בנט ומסר: ''אין לי שום כוונה לנהל שיחות עם מי שלא נקפו אצבע בחודשיים האחרונים להקים ממשלת ימין''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ג בסיון תשפ"א | עודכן: 16:18

ניר אורבך לאחר פגישתו עם בנט: "הצטרפתי לימינה עם הסתכלות ארוכת טווח לטובת מדינת ישראל"-ערוץ 7
ניר אורבך
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט וח"כ ניר אורבך נפגשו היום (חמישי) בביתו של בנט ברעננה, על רקע הקמת הממשלה בראשותם של בנט ויאיר לפיד.

''נפתלי ואני הולכים יחד בדרך נאמנה ומשותפת מזה שנים ארוכות", אמר אורבך בסיום הפגישה. ''הצטרפתי לימינה בראשות נפתלי בנט עם הסתכלות ארוכת טווח לטובת מדינת ישראל. אעשה הכל כדי שזה יצליח''.

אורבך הבהיר: ''אין לי שום כוונה לנהל שיחות עם מי שלא נקפו אצבע בחודשיים האחרונים להקים ממשלת ימין''.

לפי שעה, אורבך מתכוון לתת צ'אנס להקמת ממשלת השינוי ולא מתכוון להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו או עם יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ'. אם הממשלה תוקם אורבך ידרוש תפקיד שבו יוכל להשפיע לטובת המחנה הלאומי והציונות הדתית.

אמש פורסם כי אורבך מתנגד להקמת הממשלה, והודיע שלא יתפטר אלא יצביע נגדה, אולם הוא נמנע מלהכריז על כך רשמית ובכך איפשר ליאיר לפיד להודיע לנשיא כי עלה בידו להקים ממשלה.

עם זאת, כבר הבוקר הסב אורבך מבוכה לקואליציה שהתגבשה, לאחר שהכשיל את המהלך להחלפה מהירה של יו"ר הכנסת יריב לוין.

במסמך שהוגש למזכירות הכנסת ביקשו מפלגות גוש השינוי כי ההצבעה לבחירת יושב ראש הכנסת ה-24 תוצב על סדר היום במליאה הקרובה, שעתידה להתכנס ביום שני.

"בשם סיעות הבית החתומות מטה, אבקש כי בישיבה הקרובה תוצב על סדר יומה של מליאת הכנסת הצבעה לבחירת יו"ר לכנסת ה-24. אבקש לעדכנך כי חה"כ מיקי לוי, הינו המועמד מטעם הסיעות", לשון המכתב.

למסמך צורפו 61 חתימות חברי כנסת, אך זמן קצר אחר כך הודיע ח"כ ניר אורבך כי הוא מושך את חתימתו לאחר שלא עודכן במהלך.