עשרות מפגינים נגד מצעד הלהט"ב בירושלים: "זאת תועבה"

בנצי גופשטיין במפגן מחאה של להב"ה: "השמאלנים ויתרו עליכם ומכרו את זכויותיכם בשביל לשבת עם עבאס. שנה הבאה מועצת השורא תחליט שאין מצעד גאווה"

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ג בסיון תשפ"א | עודכן: 19:48

אלפי בני אדם משתתפים במצעד הלהט"ב בירושלים שיצא לדרך אחר הצהריים (חמישי) תחת אבטחה כבדה של שוטרים ולוחמי מג"ב.

מול המצעד מתקיימת מחאה של עשרות פעילי ארגון להב"ה בראשות בנצי גופשטיין. "השמאלנים ויתרו עליכם ומכרו את זכויותיכם בשביל לשבת עם עבאס. שנה הבאה מועצת השורא תחליט שאין מצעד גאווה", אמר גופשטיין.

בנוסף, מאות אנשים הפגינו נגד המצעד ברחבת גשר המיתרים בכניסה לירושלים בהפגנה שארגנה תנועת חזון. הרב שלמה אבינר שהשתתף בהפגנה אמר: "יום יום אני בוכה עד שיבשו דמעותיי. בדם נפשי אני אומר לכם, תוסיפו טהרה וחדלו מן הטומאה. בנו משפחה טהורה ולא תועבה".

ח"כ אלי אבידר מישראל ביתנו השתתף במצעד ואמר: ''בזמן כל הפגנות השנאה שמארגן הליכוד ולצד מאמצי הקמת הממשלה - אנחנו לא שוכחים את הערכים שלנו. הגעתי למצעד הגאווה והסובלנות בירושלים. אירוע מרגש שמוכיח שעדיין יש מקום לקבלה והכלה במדינה שלנו. שינוי ותקווה בדרך''.

הרב שלמה אבינר בהפגנה
צילום: דוברות חזון

שגריר האיחוד האירופי ושגריר הולנד בישראל הגיעו גם הם למצעד הלהט"ב בירושלים. אתמול נעצר אדם שאמר כי בכוונתו לפגוע במשתתפים. בנוסף הוא גם השתולל והתפרע. מעצרו הוארך עד יום שישי.

הפגנת תנועת חזון בגשר המיתרים
צילום: דוברות חזוןטוען....