בקשתו של מוטי: "אני רוצה להמשיך לחיות"

הוא עמד בין חיים ומוות, הרופאים הרימו ידיים ורק אבא ואמא עמדו ליד המיטה והבטיחו לו: מוטי כשתהיה בר מצווה, נכניס ספר תורה לזכותך

בשיתוף ועד הרבנים , כ"ג בסיון תשפ"א

בקליפ נוגע ללב נצפה מוטי כהן, נער בן 13 הסובל משיתוק מוחין כשהוא מבקש להרבות בזכויות על מנת להציל את חייו.

מוטי סובל משיתוק ברמה גבוהה המסב לו סבל רב. הוא לא יכול להניע את הגפיים, לדבר או לאכול בכוחות עצמו והתפקוד שלו מוגדר כסיעודי.

למרות הנכות הקשה מדובר בנער חכם ופיקח המודע למצבו עד כאב, מגלה חום ואמפתיה כלפי משפחתו הקרובה ומנסה לראות את הנקודות החיוביות בשגרה המאתגרת.

לחצו כאן וקחו חלק בכתיבת ספר התורה

הבטחה מצמררת שנאמרה לו על ידי הוריו בגיל חמש נתנה לו את הכח לשרוד. כעת כשלושה שבועות בלבד לפני שיחגוג בר מצווה הוא מתחנן על חייו.

בראיון שנערך עם גיטי, אמו של מוטי היא מספרת: "אני אמא לתשעה ילדים והמיוחד שבהם הוא מוטי שנולד עם CP, למוטי נכות קשה ואנחנו מסתובבים אתו מבית חולים אחד לשני.

בגיל חמש הוא התאשפז במצב קשה והרופאים רצו להרים ידיים, ידענו שהם עשו כל מה שאפשר, חיפשנו זכות מיוחדת שתגן עליו ואז נפל לנו הרעיון: ספר תורה – עץ חיים היא למחזיקים בה.

לא חשבנו מאיפה, למה וכמה, רק הבטחנו לו 'אם תזכה להגיע לגיל בר מצווה אנחנו נכניס עבורך ספר תורה" היא דומעת.

לאורך השנים ידע מצבו עליות ומורדות כאשר המשפחה מרגישה בחוש כיצד ההבטחה שנאמרה על יד מיטתו בגיל חמש מגנה על חייו מעל לדרך הטבע.

"עכשיו הגיע זמן הפירעון, אני מורה בתיכון, בעלי מלמד בתלמוד תורה, יש לנו עוד שמונה ילדים לפרנס ואין לנו אפשרות לרכוש לבד ספר תורה.

בבקשה תעזרו לנו לקיים את מה שהבטחנו למוטי יחד נמלא לו את המשאלה הטהורה שתמשיך לשמור על החיים שלו שנמצאים בסכנה"

לסיוע בכתיבת ספר התורה לחצו כאן