ג'ורדי קרויף. ממכבי ת"א לברצלונה
ג'ורדי קרויף. ממכבי ת"א לברצלונה צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

בגיל 47 ואחרי 6 שנים במכבי ת"א, ג'ורדי קרויף מגיע לקבוצת הפאר ואחת הגדולות ביותר בכדורגל העולמי, ברצלונה הספרדית.

קרויף ההולנדי מונה היום (חמישי) למנהל הטכני של הקבוצה הספרדית, כאשר משמעות הדבר היא כי הוא יהיה יד ימינו של נשיא ברצלונה הנכנס, ז'ואן לאפורטה ועל הדרך ייעץ לו בהחלטות החשובות, החל מאיוש תפקיד המאמן וכלה בשיטת המשחק וסגנון הקבוצה.

למעשה, תפקידו של קרויף בברצלונה לא יהיה שונה בתכלית ממה שעשה במכבי ת"א עד שמונה למאמן הקבוצה.

עבור קרויף מדובר בקדנציה שניה במועדון הפאר הספרדי כאשר את קריירת המשחק שלו בקבוצת בוגרים החל בברצלונה הגדולה, במדיה שיחק שנתיים עת אביו יוהאן עמד על הקווים. בסך הכל שיחק ג'ורדי בברצלונה במשך 54 משחקים וכבש 11 שערים.

אחרי פרישתו שימש כעוזר מאמן ואלטה ממלטה במשך עונה אחת, לפני שעבר לעמדת המנהל הספורטיבי בא.א.ק לרנקה בקפריסין ואחרי שנתיים נחת במכבי תל אביב, לה עזר לזכות בשלוש אליפויות רצופות שהגיעו אחרי בצורת של עשר שנים ללא אליפות. למעשה, קרויף הוא אחד מסמלי המהפך המקצועי שעבר על מכבי ת"א תחת הבעלים מיטש גולדהאר, כאשר ההצלחה במכבי עשתה גם לו ולשמו הטוב שירות מועיל כשההצלחה עם מכבי היא בין היתר שמביאה את קרויף לקבוצת הכדורגל הטובה בעולם.

בשנתיים וחצי מאז עזב קרויף את מכבי, הספיק זה לשמש כמאמן צ'ונגצ'ינג ליפאן הסינית, להתמנות למאמן נבחרת אקוודור בינואר האחרון ולעזוב אחרי חצי שנה מבלי לעמוד על הקווים אפילו פעם אחת, ולחזור לקדנציה נוספת בסין כמאמן שנזן. כעת הוא חוזר לקבוצה בה גדל ונמצא שוב ברמות הגבוהות ביותר.

"עזבתי לפני 25 שנים ועבר הרבה זמן", אמר קרויף הנרגש במעמד החתימה לאתר הרשמי של ברצלונה. "אני מרגיש קצת כאילו חזרתי הביתה והעובדה שאני מכיר היטב את הבית הזה תעזור לי בעבודה ביומיום. המוטיבציה שלי ענקית, כי זה מועדון מיוחד מאוד עבורי ועבור המשפחה שלי. זו גאווה להיות כאן. אני מודה על ההזדמנות ורוצה לעשות את המקסימום לעזור למועדון ולקבוצה בכל מה שהוא יצטרך. יש הרבה עבודה לעשות".

"בשנים האחרונות שלי עברתי בהרבה קבוצות ויבשות שונות וצברתי חוויות וניסיון גם על הספסל וגם בניהול. אני רוצה לעבוד פה בשיתוף פעולה עם מי שכבר כאן ולסייע בכל מה שאוכל.
גדלתי כאן והעברתי במועדון הרבה שנים וכל העולם יודע מה טיב הקשר בין משפחת קרויף לבארסה. הייתי שמח להיות יוהאן קרויף, אבל אני מניח שכל העולם כבר מבין שהוא היה אדם ייחודי. בכל זאת, אני מרגיש שכל מה שלמדתי עד היום יעזור לי להגיע מוכן לתפקיד הזה, כי אני מגיע למועדון מיוחד".