הפוסט האנטישמי של בכיר גוגל

ראש מחלקת הגיוון והשוויון בגוגל פוטר מתפקידו, לאחר שהתגלה כי בשנת 2007 כתב פוסט אנטישמי: "ליהודים יש תיאבון שלא יודע שובע למלחמות והרג".

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ג בסיון תשפ"א

הפוסט האנטישמי של בכיר גוגל-ערוץ 7
גוגל
צילום: סרג' אטאל, פלאש 90

גוגל הודיעה כי החליטה לפטר את ראש מחלקת הגיוון והשוויון שלה, קמאו בוב, לאחר שהתגלה כי בשנת 2007 כתב פוסט אנטישמי ובו האשמות כנגד "התיאבון שאינו יודע שובע של היהודים למלחמות והרג".

הפוסט כבר נמחק מאז, אולם ראשי גוגל החליטו לפטר את בוב, שהצטרף לגוגל בתפקיד הבכיר בשנת 2018, לאחר שהתגלה כי כתב את הפוסט האנטישמי לפני 14 שנים. על פי הדיווח ברשת בי.בי.סי, בוב כתב בשנת 2007 פוסט תחת הכותרת "אם הייתי יהודי" ובו פירט את דעותיו האנטישמיות לגבי "התיאבון של היהודים למלחמות וחוסר הרגישות שלהם לסבל של אחרים" כפי שהגדיר זאת.

"אם הייתי יהודי, הייתי מודאג מהתיאבון הבלתי יודע שובע שלי למלחמה ולהרג בהגנה על עצמי. הגנה עצמית היא ללא ספק יצר, אבל הייתי חושש מחוסר הרגישות הגובר שלי לסבל של אחרים", כתב בוב בפוסט שלו, שנמחק מאז, אולם לאחרונה צץ שוב מחדש על ידי גולשים שהספיקו לתעד אותו.

דובר גוגל אמר בראיון לרשת בי.בי.סי בתגובה לפיטוריו של ראש מחלקת הגיוון בחברה, כי גוגל לא תקבל אנטישמיות בחברה. "אנו מגנים באופן חד משמעי את מאמרי העבר של חבר בצוות הגיוון שלנו, שגורמים לפגיעה עמוקה וכאב לחברי הקהילה היהודית שלנו. מאמרים אלו ללא ספק פוגעניים. מחבר הפוסט הודה בכך והתנצל. מר בוב כבר לא יהיה חלק מצוות הגיוון שלנו. זה הגיע בתקופה בה ראינו עלייה מדאיגה בהתקפות אנטישמיות. לאנטישמיות אין מקום בחברה, ואנחנו עומדים עם הקהילה היהודית שלנו בגינוי שלה", אמר דובר גוגל.

ה"ניו יורק פוסט" דיווח כי לאחר שהתגלה הפוסט האנטישמי שלו, שלח בוב הודעת דואר אלקטרוני לעובדים היהודיים בגוגל בו התנצל על הפוסט ודבריו נגד היהודים. "מה שכתבתי איפיין באופן גס את כל הקהילה היהודית. מה שנועד לביקורת על פעולה צבאית מסוימת, הפך להזנה לאנטישמיות ודעות קדומות. אני חושב שכולנו יכולים להסכים לכך שאין פתרון קל למצב הזה. אבל זה לא העיקר. הדרך בה ביטאתי את דעותיי על הסכסוך ההוא הייתה פוגענית", כתב בוב.