המסע הבלתי צפוי
המסע הבלתי צפוי צילום: iStock

מסיבה שעדיין איננה ברורה, עדר פילים שגר בשמורת טבע סינית החליט לצאת לאחרונה למסע של כ500 ק"מ אל עבר הערים. העדר, שכולל 15 פילים לא בוחל בשום אמצעי בשביל להשיג לעצמו צידה במהלך המסלול, וגרם עד כה להפסדים של מיליונים.

לפני מספר חודשים יצא עדר פילים משמורת טבע בדרום סין למסע ארוך במיוחד. העדר, הכולל 15 פילים ובתוכם גם שלושה גורים, לא עורר עניין רב עד שבשבוע האחרון המסלול שלו התחיל לעבור בסמוך לערי המגורים.

הפילים הרסו עשרות שדות תירס ואף נכנסו לכפרים סמוכים, זללו מחסני מזון ורוקנו מאגרי מים. המסע של הפילים מתועד ברובו המוחלט על ידי רחפנים ואף רכבים העוקבים אחריהם, וסרטונים שהועלו לרשת מראים כיצד הפילים חוצים כבישים ראשיים בשביל להגיע אל תוך הכפרים.

החוקרים עדיין לא יודעים בוודאות מה הוביל את הפילים למסע הארוך, אבל כולם מסכימים כי לא מדובר באירוע שגרתי. חלקם מציעים כי מחסור באוכל וצמצום שטחי המחיה של הפילים הובילו אותם לחפש מקורות מזון נוספים, אותם הם מצאו באזורים הכפריים.

ככל הנראה, המסע התחיל עם כ16 פילים הצועדים יחדיו, אלא שלאחר מספר חודשים אחת הפילות בעדר ילדה והוסיפה גור נוסף לקבוצה. אמנם מספר הפילים בעדר חזר להיות 15 לאחר ששני פילים השתכרו ונשארו מאחור.

התושבים בכפרים הונחו על ידי הרשויות להישאר בבתים ולא להשאיר מזון שהפילים עשויים להימשך אליו, כאשר חלק מהתושבים פונו מבתיהם. בינתיים, המסע המתועד של הפילים גרם לנזק של כ8 מיליון יואן בהשמדת היבולים ובהרס הבתים.

החשש הגדול הוא שהפילים ימשיכו במסעם לעבר העיר קונמינג, עיר עם למעלה מששה מיליון תושבים. הממשלה מנסה להסיט את הכיוון שלהם על ידי הצבת כמויות אוכל גדולות באזורים אחרים, אם כי בינתיים נראה שההמשך תלוי ברצון הטוב של עדר הפילים.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם