מייק אוונס
מייק אוונסYoni Kempinski

דף הפייסבוק בבעלות ד"ר מייק אוונס, מהמנהיגים האוונגליסטים המוכרים בעולם, סופר ועיתונאי אוהב ישראל, בעל 77 מיליון עוקבים, הותקף במהלך מבצע 'שומר החומות' על ידי פרו-פלסטינים ולאחר מכן הוסר על ידי פייסבוק ללא בדיקה או התראה מראש.

גורמים פרו פלסטינים התקיפו את דף הפייסבוק שלו בקמפיין חסר תקדים בו העלו תגובות ניאו נאציות, אנטי ישראליות, דגלי פלסטין וקריאות לשחרור ''פלסטין'' כל זאת בדף הגדול ביותר ברשת התומך בישראל. בפייסבוק, למרבה הפלא, החליטו בהחלטה שרירותית וללא כל בדיקה להוריד את הדף שעד היום עדיין לא חזר לפעילות.

במהלך השבועיים האחרונים פנו ארגונים ואנשים פרטיים רבים לפייסבוק, כולל משרד החוץ הישראלי, בבקשה להחזיר את דף הפייסבוק של "Jerusalem Prayer Team".

אהוד אולמרט, ראש הממשלה לשעבר וראש העיר ירושלים לשעבר, נרתם לטובת העניין ובמכתב למארק צוקרברג מייסד פייסבוק הוא כותב: "אני מכיר את מייק אוונס 40 שנה, עוד מהיותי ראש העיר ירושלים, עיר שעברה שנים קשות של אינתיפאדה וטרור. אני יכול להעיד כי מדובר באדם הגון, בעל אמות מוסר גבוהות הדוגל בחופש הביטוי לכולם. מעולם לא מצאתי בהודעותיו" נימה של אי סובלנות, אלימות או קיצוניות".

לדברי אולמרט "הורדת דף כמו JPT - Jerusalem Prayer Team עם כמות עוקבים כה גדולה בתקופה כה רגישה איננה נכונה וגם לא מוצדקת, גם על פי אמות המידה שאתם מייצגים או מתיימרים להציג".

לסיום כותב אולמרט "אני מבקש ממך לשקול את החזרת הדף לפעילות בהקדם ובכך לאפשר למיליוני תומכי ואוהבי ישראל להשמיע את קולם. ישראלים רבים ותומכי ישראל בעולם ישמחו לשוב ולעקוב אחר אדם כה הגון ועוצמתי כמו מייק אוונס ותמיכתו במדינת ישראל".

מייק אוונס מציין כי "למעלה מ-3 שבועות קולנו לא נשמע ורק לפייסבוק יש מושג למה. גם את הדף הפרטי שלי הורידו. מעולם לא קיבלתי פנייה מפייסבוק או אזהרה לגבי הפעילות שלנו. למרות שאנו תחת מתקפת סייבר ואנחנו הם אלה שנפגעו קשות, פייסבוק מתייחסת אלינו כאל פושעים. ניסינו נואשות ליצור איתם קשר אך לא קיבלנו מענה. משרד החוץ הישראלי פנה וגם לא קיבל מענה. אני מודה לחברי אהוד אולמרט על המכתב ומקווה שאכן הדברים יטופלו בהקדם ונחזור להיות קול ל-77 מיליון התומכים שלנו ושל מדינת ישראל".