שחקני נס ציונה חוגגים הערב מול חולון
שחקני נס ציונה חוגגים הערב מול חולוןצילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

רק שלוש פעמים בהיסטוריית פלייאוף הכדורסל בליגת העל, הדיחה קבוצה ממקום 7 קבוצה ממקום 2 ברבע גמר הפלייאוף. אחת מאותן הפעמים ההיסטוריות, הייתה זו הפועל חולון שהודחה על ידי הפועל חיפה.

הערב (חמישי) הפסידה חולון שדורגה במקום השני בטבלה בסיום העונה הסדירה לעירוני נס ציונה שסיימה במקום השביעי, במשחק השני בסדרת רבע גמר הפלייאוף עם 75:86 וכעת היא במרחק הפסד אחד מלהיות מודחת שוב על ידי יריבה מהמקום השביעי ברבע גמר הפלייאוף של הכדורסל הישראלי.

למעשה, המשחק הערב נפתח בדיוק כמו זה הראשון בו ניצחה חולון, כאשר נס ציונה עלתה ליתרון מהיר ופתחה פער דו-ספרתי, אלא שהפעם היא הצליחה שלא לשמוט אותו ועם ריצה גדולה ברבע השני פתחה פער בן 24 נקודות, ממנו חולון לא הצליחה לחזור.

חולון, אלופת הליגה הבלקנית, שגברה על כל קבוצות הליגה לפחות פעם אחת במהלך העונה הרגילה מלבד נס ציונה שניצחה אותה פעמיים, ולמעט מפעל ליגת האלופות, בכל שלוש המסגרות האחרות בהן השתתפה העונה הגיעה למעמד חצי הגמר, נמצאת בסכנת הדחה.

נס ציונה, מחזיקת היורופקאפ, משווה את סדרת רבע הגמר ל-1:1 ובעוד יומיים תנסה לעשות מהפך באולמה הביתי של חולון שמחזיקה ביתרון הבייתיות, במשחק אחד על עונה שלמה, במקום בו הצליחה כבר לנצח העונה והייתה אחת מבין שתיים בלבד שעשו זאת במסגרת הליגה.