חה"כ ווליד טאהא: חוק קמיניץ יבוטל

בראיון לערוץ "הלא" אמר חה"כ טאהא, כי מפלגתו השיגה הסכמה לביטול הסיבות העומדות מאחורי חקיקת חוק קמיניץ.

תגיות: וליד טאהא
דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ג בסיון תשפ"א

חה"כ ווליד טאהא: חוק קמיניץ יבוטל-ערוץ 7
וליד טאהא
צילום: Hadas Parush/Flash90     

חבר הכנסת וליד טאהא מהרשימה הערבית המאוחדת (רע''מ) אומר כי מפלגתו הגיעה להישגים במו"מ הקואליציוני בנושאים הקשורים לקרקע, דיור ותכנון.

בראיון לערוץ הלוויין של "הלא" המתפרסם ב"פאנט" אמר חה"כ טהא, כי "הגענו להבנות לביטול הסיבות לחוק קמיניץ, שכן אני מעוניין לשמוט את הקרקע מתחת לסיבות לחוק קמיניץ ולא רק (לבטל) את חוק קמיניץ, אנו רוצים בהרחבת שטחי הבנייה בישובים הערביים ושיאושרו תוכניות המתאר כדי שהתושב הערבי לא יבנה את ביתו ללא רישיון".

עוד ציין חה"כ טהא, כי "ישנם 3 כפרים לא מוכרים בנגב שיוכרו תוך 45 יום ולא תוך 9 חודשים, ויש ועדה שתסדר את הניירות של 10 כפרים נוספים להכרה".

בהקשר זה הוסיף חה"כ טהא: אנו מבקשים להשאיר את התושבים בנגב על אדמתם, והתקופה הקרובה תהיה עדה לשינויים מהותיים בהיבט זה".

יו"ר מפלגת רע"ם מנסור עבאס התראיין היום (חמישי) לחדשות הערב בכאן 11, וסיפר על הלבטים שלו בנוגע למשא ומתן.

"בסופו של דבר הגעתי לרגע ההכרעה ואז אתה שואל את עצמך אם אתה מאמין לצד השני שהוא אכן יקיים. ויש רצון טוב, כן או לא, כי אפשר לכתוב כל דבר על הנייר. לא קיבלנו מה שרצינו אבל קיבלנו הרבה דברים".

יו"ר רע"ם אמר בריאיון שלמרות הצטרפותו לממשלת לפיד-בנט, העדיף ללכת לממשלת "ימין על מלא". בריאיון אמר עבאס: "היה יותר מושלם לעשות את המהלך הזה עם 'ימין על מלא' - כי בנושאים האלו, כשאתה עושה את התהליך עם הימין אתה גם משיג את המרכז ואת השמאל".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הציונות הדתית) הגיב: ''מנסור עבאס הוא איש חכם ומתוחכם (וגם תומך טרור אנטי ציוני...) והוא מסביר מצויין את מה שאני טוען כל הזמן למה אסור היה לימין להקים ממשלה שתישען עליו, ולמה אנשים מופקרים וחסרי אחריות בשמאל שעושים את זה לא מהווים תירוץ או הצדקה לימין לעשות אותו דבר''.

נציין כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אתמול (רביעי) בטלפון עם מנסור עבאס וניסה לשכנע אותו שלא לתת יד להקמת הממשלה בראשות יאיר לפיד ונפתלי בנט.

על פי הדיווח בחדשות 12, נתניהו אמר לעבאס: ״ההבטחות שלהם על הקרח. אני מאמין בשינוי, אני רוצה לעשות את זה איתך. אני היחיד שיכול לפתוח דף חדש עם החברה הערבית.

''המעמד שלי והעובדה שהממשלה שלי תהיה ימנית תאפשר לי לעשות דברים שהם לא יוכלו להרשות לעצמם לעשות״, הסביר ראש הממשלה.

ברע״ם טוענים שהועברה אליהם גם הבטחה מפורשת של נתניהו לבטל את חוק קמיניץ, אך בליכוד מכחישים וטוענים שההבטחות היו כלליות.