מייק פנס נגד דונלד טראמפ

סגן הנשיא לשעבר אמר כי "אני לא בטוח שטראמפ ואני נראה אי פעם עין בעין את מהומות הקפיטול. אבל אני תמיד אהיה גאה במה שהשגנו עבור העם האמריקני בארבע השנים האחרונות".

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ד בסיון תשפ"א

מייק פנס נגד דונלד טראמפ-ערוץ 7
מייק פנס
Reuters

בהתבטאות נרחבת ראשונה מאז המהומות והפריצה לגבעת הקפיטול בינואר, אמר סגן נשיא ארה"ב לשעבר מייק פנס כי יתכן והוא והנשיא לשעבר טראמפ "לעולם לא יראו עין בעין" את מה שהתרחש באותו יום.

פנס דיבר במהלך ארוחת ערב לחברי המפלגה הרפובליקנית בניו המפשייר, כאשר במהלך המפגש הוא גם התייחס לאפשרות כי יתמודד על נשיאות ארה"ב בבחירות הבאות בשנת 2024.

"כפי שאמרתי כבר באותו יום, 6 בינואר היה יום אפל בהיסטוריה של בניין הקפיטול בארצות הברית. אך הודות לפעולה המהירה של משטרת הקפיטול ורשויות אכיפת החוק הפדרליות, הושגה שליטה על האלימות והקפיטול היה מאובטח. באותו יום כינסנו שוב את הקונגרס ועשינו את חובתנו על פי החוקה וחוקי ארצות הברית.

''אתם יודעים, הנשיא טראמפ ואני דיברנו פעמים רבות מאז שעזבנו את תפקידנו, ואני לא יודע אם אי פעם נראה עין בעין את מה שאירע באותו יום, אבל אני תמיד אהיה גאה במה שהשגנו עבור העם האמריקני בארבע השנים האחרונות", אמר פנס.

כזכור, טראמפ ציפה מפנס לעמוד לצידו ולהקשות על ההכרזה על ג'ו ביידן כמנצח הבחירות, אולם פנס סירב לעשות זאת. חלק מהמפגינים שפרצו לקפיטול גם קראו סיסמאות נגד פנס ובהן "תלו את מייק פנס".

למרות חילוקי הדעות, פנס גם שיבח מספר פעמים את טראמפ במהלך נאומו, וטען כי הדמוקרטים מנסים לשמור על סדר היום את המהומות בקפיטול על מנת "לקדם את האג'נדה הרדיקלית שלהם" כלשונו.

"לא ארשה לדמוקרטים או לבני בריתם בתקשורת להשתמש ביום טראגי אחד כדי להכפיש את שאיפותיהם של מיליוני אמריקאים, ולא אאפשר לדמוקרטים או לבני בריתם בתקשורת להסיט את תשומת ליבנו מממשל חדש שמטרתו לפצל את מדינתנו על מנת לקדם את האג'נדה הרדיקלית שלהם. חבריי הרפובליקנים - למען מדינתנו, עתידנו, ילדינו ונכדינו, עלינו להתקדם מאוחדים", אמר פנס.