ניר אורבך
ניר אורבך צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

חברת הכנסת מירב בן ארי (יש עתיד) מודאגת מהמחאה נגד כוונת חברי הכנסת של סיעת ימינה לתמוך בהקמת הממשלה בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד, וטוענת כי המחאה מכוונת מביתו של ראש הממשלה נתניהו.

''אני מדברת עם חברי ימינה כבר תקופה, הם חברים, אנחנו עובדים יחד באותו מקום וגם כי באמת חשוב לי שנהיה יחד בקואליציה", כתבה בן ארי בטוויטר.

היא סיפרה: ''יש בימינה אנשים ונשים מוכשרים שמה שהם עוברים לאחרונה זה לא אנושי, זה בני הזוג, הילדים, בבית הספר, בבית הכנסת, בסופר ועוד. אף חבר כנסת לא צריך לעבור את זה, האלימות נגדם מגיעה מבלפור''.

במפלגת ימינה מעריכים כי ח"כ ניר אורבך לא יכשיל את הקמת הממשלה אלא יצביע בעדה, או יתפטר. אורבך צפוי למסור את החלטתו הרשמית ביממה הקרובה.

בצאת השבת צפויים להגיע מפגינים לביתו של ח"כ אורבך בניסיון ללחוץ עליו. ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, שלח אמש בכמה קבוצות וואטסאפ של תושבי העיר קריאה לצאת להפגין מחוץ לביתו של אורבך. גרינברג חבר ליכוד ומקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו.

הצעירים הביאו פרחים ועוגות לניר אורבך

חברת הכנסת עידית סילמן מימינה הצהירה ביום שישי כי בכוונתה להצביע בעד ממשלת בנט-לפיד למרות מסע הלחצים נגדה.

סיעת ימינה התכנסה ביום שישי בביתו של נפתלי בנט ברעננה למשך שעתיים בפעם הראשונה מאז החתימה על ההסכם להקמת ממשלת האחדות.

בתום הישיבה ברעננה אמר ח"כ קארה: "הייתה פגישה מעולה. בטח שבנט יצליח לשמור את כולם סביבו, לא יהיו עריקים, אולי גם נצליח להביא את שיקלי. אני חושב שגם לשיקלי יהיה עדיף לבוא איתנו כי הוא עוד אצבע חזקה וימנית שיכולה לתת לנו כוח. הוא נגד? יעבור לו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו