"מכונית רודפת אחריי": עידית סילמן ביקשה אבטחה לאור האיומים עליה

חברת הכנסת עידית סילמן מימינה פנתה לקצין הכנסת וביקשה מאבטחים עקב התגברות האיומים נגדה.

ערוץ 7 , כ"ו בסיון תשפ"א

"מכונית רודפת אחריי": עידית סילמן ביקשה אבטחה לאור האיומים עליה-ערוץ 7
עידית סילמן
ערוץ 7

חברת הכנסת עידית סילמן מימינה פנתה אמש לקצין הכנסת וביקשה אבטחה צמודה, לאחר שקיבלה איומים על חייה, בעקבות הקמת ממשלת 'גוש השינוי'.

כך סילמן נשמעה בהקלטה ששלחה בקבוצת ווטסאפ של ימינה תוך כדי נהיגה: "אני מרגישה לא כל כך טוב, יש מכונית שרודפת אחריי פה בכביש. הייתי רוצה לדעת מה נראה לכם אני יכולה לעשות. הם יצאו מאחורי הבית שלי וממש עוקבים אחריי לדעתי לכל מקום שאלך". היא אף החליטה להפסיק לשלוח את ילדיה למוסדות הלימודים.

חברי סיעת ימינה ייפגשו הבוקר שוב, בהמשך לפגישה שקיימו ביום שישי. בסיעה מעריכים שחבר הכנסת ניר אורבך לא יצביע נגד הקמת ממשלת בנט-לפיד, ויעדכן על כך את נפתלי בנט היום.

על פי הדיווח בכאן חדשות, בישיבת הסיעה הקודמת חברי ימינה הציעו לאורבך לאפשר את הקמת הממשלה, ואם המהלך לא יצלח - המפלגה תכיר בטעותה ותקדים את הבחירות.

השר אופיר אקוניס התייחס לאיומים על אנשי ימינה ואמר הבוקר (ראשון) לכאן ב', "השיח הציבורי בישראל הוא בשפל המדרגה, והגיע לקווים אדומים. זה לא בא מצד אחד של המפה. גם אני חוטף נאצות נוראיות. אני מגנה כל אלימות".

בתוך כך, גורם ביטחוני ששוחח עם ערוץ 7 סיפר כי במערכת הביטחון מתייחסים ברצינות לאיומים ברשתות החברתיות על חייו של יו"ר ימינה נפתלי בנט בימים האחרונים.

הגורם אמר כי לאחרונה עוכבת מערכת הביטחון ברצינות ובדאגה אחרי השיח ברשתות החברתיות שכולל איומים מפורשים על חייו של נפתלי בנט ושל שותפים אחרים במפלגתו ובקאוליציה העתידית.

ראש השב"כ נדב ארגמן פרסם בסוף השבוע הודעה שמתריעה מפני ההסתה ברשתות החברתיות.

"בתקופה האחרונה אנו מזהים התגברות והקצנה חמורה בשיח האלים והמסית, בדגש על זה המתקיים ברשתות החברתיות", נכתב בה. "זהו שיח הכולל התבטאויות חמורות, תוך שימוש בשפה ובמונחים של שיסוי, הסתה ואף קריאות לאלימות ופגיעה פיזית".

לדברי ארגמן, ההתבטאויות ברשת עלולות להוביל לפגיעה בחיי אדם: "כמי שעומד בראש ארגון שייעודו שמירה על ביטחון המדינה וסדרי המשטר הדמוקרטי ומוסדותיו, אני קורא ומזהיר כי שיח זה עלול להתפרש בקרב קבוצות מסוימות או בקרב בודדים, ככזה המתיר פעילות אלימה ובלתי חוקית שעלולה חלילה להגיע אף לכדי פגיעה בנפש".