מיכאל בן ארי וניר אורבך
מיכאל בן ארי וניר אורבך צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90, Avshalom Sassoni/Flash90

חבר הכנסת לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי השתלח בחבר הכנסת ניר אורבך מ''ימינה'' שצפוי לתמוך בהקמת הממשלה החדשה בראשות יאיר לפיד ונפתלי בנט.

''זה האיש הנוכל, שחתם על הסכם עם עוצמה יהודית, כדי לקדם את מפלגתו הגוססת, ואז להפר את ההסכם. מגלגל עיניים. אבל נוכל נשאר נוכל אופרטוניסט'', כתב בן ארי בפייסבוק.

אמש החליט ראש מועצת בנימין ישראל גנץ להעביר את לשכתו סמוך לבתי חברי הכנסת של מפלגת ימינה בניסיון להשפיע עליהם לבלום את ממשלת בנט.

באגרת לתושבים כתב: "אני חש אחריות כלפיכם וכלפי פיתוח בנימין ומסרב להרים ידיים. אעשה הכל כדי שהדבר לא ייצא לפועל. יש חברי כנסת שעל כתפיהם מונח הגורל הזה ועלינו להשפיע עליהם. אני מעביר את לשכתי למשך שבוע ימים לבתיהם של חברי הכנסת שצריכים לקבל החלטות קשות והבטיחו לעמוד לצידה של ההתיישבות". הוא קרא גם לתושבים להצטרף.

חברת הכנסת עידית סילמן מימינה פנתה אמש לקצין הכנסת וביקשה אבטחה צמודה, לאחר שקיבלה איומים על חייה, בעקבות הקמת ממשלת 'גוש השינוי'.

כך סילמן נשמעה בהקלטה ששלחה בקבוצת ווטסאפ של ימינה תוך כדי נהיגה: "אני מרגישה לא כל כך טוב, יש מכונית שרודפת אחריי פה בכביש. הייתי רוצה לדעת מה נראה לכם אני יכולה לעשות. הם יצאו מאחורי הבית שלי וממש עוקבים אחריי לדעתי לכל מקום שאלך". היא אף החליטה להפסיק לשלוח את ילדיה למוסדות הלימודים.

חברי סיעת ימינה ייפגשו הבוקר שוב, בהמשך לפגישה שקיימו ביום שישי. בסיעה מעריכים שחבר הכנסת ניר אורבך לא יצביע נגד הקמת ממשלת בנט-לפיד, ויעדכן על כך את נפתלי בנט היום.

על פי הדיווח בכאן חדשות, בישיבת הסיעה הקודמת חברי ימינה הציעו לאורבך לאפשר את הקמת הממשלה, ואם המהלך לא יצלח - המפלגה תכיר בטעותה ותקדים את הבחירות.

השר אופיר אקוניס התייחס לאיומים על אנשי ימינה ואמר הבוקר (ראשון) לכאן ב', "השיח הציבורי בישראל הוא בשפל המדרגה, והגיע לקווים אדומים. זה לא בא מצד אחד של המפה. גם אני חוטף נאצות נוראיות. אני מגנה כל אלימות".

"שמאלנים בוגדים, סכנה לישראל"

ראש השב"כ נדב ארגמן פרסם בסוף השבוע הודעה שמתריעה מפני ההסתה ברשתות החברתיות. "בתקופה האחרונה אנו מזהים התגברות והקצנה חמורה בשיח האלים והמסית, בדגש על זה המתקיים ברשתות החברתיות", נכתב בה. "זהו שיח הכולל התבטאויות חמורות, תוך שימוש בשפה ובמונחים של שיסוי, הסתה ואף קריאות לאלימות ופגיעה פיזית".

לדברי ארגמן, ההתבטאויות ברשת עלולות להוביל לפגיעה בחיי אדם: "כמי שעומד בראש ארגון שייעודו שמירה על ביטחון המדינה וסדרי המשטר הדמוקרטי ומוסדותיו, אני קורא ומזהיר כי שיח זה עלול להתפרש בקרב קבוצות מסוימות או בקרב בודדים, ככזה המתיר פעילות אלימה ובלתי חוקית שעלולה חלילה להגיע אף לכדי פגיעה בנפש".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו