דונלד טראמפ וג'ו ביידן
דונלד טראמפ וג'ו ביידן צילום: Official White House Photo by Shealah Craighead, רויטרס

נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ נשא הלילה (ראשון) נאום פוליטי פומבי ראשון זה שלושה חודשים, ותקף את המפלגה הדמוקרטית על יחסה לישראל במהלך מבצע שומר החומות ברצועת עזה.

"ביידן ביקר את ישראל כאשר מדינת היהודים הותקפה באלפי טילים ורקטות ששוגרו על ידי איראן. פעם כולם תמכו בישראל, היום זה כנראה לא מקובל'', אמר טראמפ.

טראמפ השתתף בוועידת המפלגה הרפובליקנית בקרוליינה הצפונית, ואמר כי "מה שקרה בקונגרס זו בגידה בישראל".

לטענת טראמפ, נגיף הקורונה החל במעבדה בסין: "התקשורת, הדמוקרטים וה'מומחים' מודים סוף סוף במה שאני אמרתי לפני 13 חודשים, הראיות מוכיחות כי מקור נגיף הקורונה הוא במעבדה בסין, אני לא יכולתי לומר את זה".

אתמול הודיעה חברת פייסבוק כי החשבון של טראמפ יישאר מושעה למשך שנתיים. ההשעייה כוללת את חשבונותיו של טראמפ בפייסבוק ובאינסטגרם.

סגן נשיא פייסבוק לעניינים גלובליים, ניק קלג, פירסם הודעה בה נאמר כי "לאור חומרת הנסיבות שהובילו להשעייתו של מר טראמפ, אנו מאמינים כי מעשיו מהווים הפרה חמורה של הכללים שלנו, אשר ראויים לעונש הגבוה ביותר הקיים בפרוטוקולי האכיפה החדשים.

''אנו משעים את חשבונותיו למשך שנתיים, החל מיום ההשעיה הראשונית בתאריך 7 בינואר השנה. אם נקבע כי עדיין קיים סיכון רציני לשלום הציבור, נאריך את המגבלה לפרק זמן מוגדר ונמשיך להעריך מחדש עד שהסיכון יפחת".

הוא גם הוסיף כי "לאחר ביטול ההשעיה, תופעל מערכת קיצונית של סנקציות שילכו יחמירו במידה וטראמפ יפר את מדיניות פייסבוק שוב".

טראמפ פירסם בתגובה הצהרה בעזרת ועדת הפעולה הפוליטית שלו, בשם "להציל את אמריקה", ובה נמסר "פסיקת פייסבוק היא עלבון למספר השיא של 75 מיליון בני אדם, ועוד רבים אחרים שהצביעו עבורנו. אסור לאפשר להם להתחמק מהצנזורה וההשתקה הזו, ובסופו של דבר, אנחנו ננצח. המדינה שלנו לא יכולה לסבול את ההתעללות הזו יותר".

מאוחר יותר פירסם טראמפ הצהרה נוספת, בה שיגר רמז עבה על כוונתו להתמודד שוב לנשיאות בשנת 2024. "בפעם הבאה שאני אהיה בבית הלבן לא יהיו יותר ארוחות ערב, לבקשתו, עם מארק צוקרברג ואשתו. הכל יהיה עסקי בלבד".

טראמפ מתכוון לצאת בתחילת יולי למספר עצרות גדולות, כאשר הראשונה שבהן תתקיים בדאלאס, טקסס. לאחר השעייתו של טראמפ, חתם בחודש שעבר מושל פלורידה, רון דה-סנטיס, על חוק חדש המעניש את חברות הטכנולוגיה שישעו את חשבונותיהם של פוליטיקאים, במטרה לנסות ולהפחית מכוחן של חברות הטכנולוגיה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו