מנסור עבאס
מנסור עבאס צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

יו"ר רע"ם מנסור עבאס התראיין אמש (שבת) לרינה מצליח בחדשות 12 וחשף כי הוא מנהל מגעים עם נתניהו עוד מהתקופה שבה היו לגוש נתניהו 60 אצבעות בכנסת.

"גם בתקופה האחרונה דיברנו על אפשרות להקים ממשלה, אחרי זה לתמוך בממשלה ואחרי זה למנוע ממשלת שינוי. יש מגוון רחב", אמר עבאס.

עבאס סיפר כי הציע לח"כ אחמד טיבי להצטרף לממשלת השינוי: "הוא מתלבט כרגע אם לתמוך בממשלה, מקווה שיקבל את ההחלטה הנכונה ויצטרף אלינו למהלך". מנגד, ברע"ם הכחישו בהודעת הבהרה שהוציאו: "עבאס לא פנה לטיבי כדי לקבל את תמיכתו בממשלת השינוי".

"לא מתכוון להיכנס לקרב צדדי, יש לנו כיוון עכשיו - לאפשר את מלאכת הקמת הממשלה", הוסיף. עוד ציין עבאס כי במסגרת ההסכם הקואליציוני ברע"ם נתנו עדיפות לסוגיות חברתיות הנוגעות לחברה הערבית, לרבות חוק קמיניץ'. "יש הכרה שהממשלה תיקח על עצמה אחריות כדי לתת מענה למצוקת הדיור בחברה הערבית, ההכרה הראשונה במדיניות האכיפה הייתה בממשלת נתניהו-גנץ".

ברקע הניסיון להסית נגד הקמת ממשלת בנט-לפיד, אמר עבאס כי "אני יודע שמנסים להסית נגד הממשלה החדשה שתקום כאילו מכרו את הנגב לרע"ם. מי שהקים את היישובים עד עכשיו הוא הליכוד. אני חושב שאין מקום להאשמות כאלה. זכותם של האזרחים הערבים בנגב לקבל הסדרה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו