דגלי להט"ב? לא בתוך הבסיס

למרות שבארה"ב מציינים את "חודש הגאווה" – הפנטגון הודיע כי לא יאפשר להניף את דגלי קהילת הלהט"ב בבסיס הצבא האמריקני

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ו בסיון תשפ"א

דגלי להט"ב? לא בתוך הבסיס-ערוץ 7
להט"ב
צילום: ISTOCK

בהודעה שפירסם הפנטגון בסוף השבוע, נמסר כי למרות שבארה"ב מציינים את "חודש הגאווה" בחודש יוני הנוכחי, דגלי קהילת הלהט"ב בכל צבעי הקשת לא יוכלו להיות מונפים בבסיסי הצבא האמריקני.

ההחלטה היא בהמשך למדיניות אותה קבע הנשיא לשעבר דונלד טראמפ בחודש יולי 2020, שהגבילה את סוגי הדגלים אותם ניתן להניף בבסיסים של צבא ארה"ב. דובר הפנטגון, ג'ון קירבי, אמר כי "לא תהיה חריגה יוצאת דופן עבור דגל הקהילה הגאה. ההחלטה אינה משקפת בשום דרך חוסר כבוד או הערצה לאנשים מקהילת הלהט"ב ולאנשי המדים ומחוצה להם המשרתים במחלקה הזו. אנו גאים בהם".

החשש בקרב ראשי הפנטגון הוא כי אישור חריג להניף את דגלי הקהילה הגאה בבסיסי הצבא האמריקני היתה עלולה להוביל לדרישה להניף דגלים אחרים מצד קבוצות שונות באוכלוסייה האמריקנית. "לא נערכה שום בדיקה רשמית של המדיניות הקודמת, אך בידיעה כי חודש יוני מתקרב, רצינו לעשות בדיקות נאותות ולהסתכל על המדיניות הישנה ולראות האם אנו מרגישים כי היא עדיין ישימה.

נכון לעכשיו שר ההגנה מאמין כי יש לשמור על המדיניות. ההחלטה שלא לשנות את המדיניות ולאפשר את הצגת דגל הגאווה נובעת מדאגה מפני אתגרים אחרים למדיניות שחריגה מהסוג הזה עלולה להוליד ולעודד", הוסיף קירבי. בארגוני קהילת הלהט"ב, כצפוי, ביקרו את ההחלטה שלא לאפשר את הנפת דגל הקהילה הגאה בבסיסי הצבא האמריקני. "זו הצהרה נוספת שהשירות שלנו לא חשוב כמו של כולם.

זה דבר קטן שחשוב במיוחד במהלך חודש הגאווה. דגל הגאווה הוא סמל לגיוון והכלה - בדיוק הדבר שמשרד ההגנה צריך לשאוף אליו", אמרה מנכ"לית ארגון "הצבא המודרני" בראיון שהעניקה לרשת CNN.