גילה יובל, מאמנת לנישואים וזוגיות, חברה בצוות 252, מתארחת באולפן ערוץ 7 לשיחה נוספת סביב המיזם והאתגרים עימם מתמודדים משתתפיו.

בדבריה מוצאת יובל קשר רעיוני בין המציאות הפוליטית שסביבנו לבין עולם הדייטים והזוגיות. בעיניה דומה התיוג העצמי של המחפשים זוגיות לתיוג העצמי המלווה את המערכת הפוליטית, אני בשמאל, הוא בימין, אני ממפלגה זו והוא ממפלגה אחרת, בעוד התיוג הזה משכיח מאיתנו את מה שאנחנו באמת מבקשים וצריכים, ולאחר הסרת רעשי הרקע המדינה והאזרחים מבקשים שורת צרכים בסיסיים, וכך גם בזוגיות, לעיתים החיפוש אחר בעל מקצוע כזה או אחר או בעל מראה כזה או אחר נועד לתת מענה לצורך בסיסי אחר לחלוטין שאותו ניתן לקבל גם אצל בן זוג בעל מאפיינים שונים לחלוטין, אך על מנת להגיע לכך עלינו להסיר את התיוגים וההגדרות החיצוניות.

בהמשך הדברים מתייחסת יובל לתחושת הפחד שמלווה את עולם הדייטים לעיתים ללא ידיעתם של בני הזוג. את הפחד, היא אומרת, יש לשים על השולחן ולדון בשאלה מה מפחיד בלהתחתן, האם הבנייה של המשפחה החדשה, האם ההתמודדות הכלכלית-עצמאית, האם החשש מכישלון, אולי החשש מגירושין וכו'.

וכאשר מתמודדים עם הפחד באופן ישיר וגלוי מתקבלים בתהליך אימון כלים לחיזוק עצמי המותאם לאתגר שבפני הניצבים בפני עולם השייטים והזוגיות. לדבריה של יובל מדובר בתהליך ארוך של בניה עצמית שמתחיל כבר מילדות, ולאורך השנים נבנה כל בן זוג עד לשלב בו הוא ניצב בפני בת הזוג שגם היא עברה תהליך של בניית העצמי, ומתוך כך נוצרת הזוגיות המושתתת על בנייה משותפת משלב זה והלאה.

"אנחנו בדור של משיח וכל אחד צריך למצוא את הגאולה שלו, כל אחד צריך למצוא את השיוף הפרטי שלו, ולבד קשה לעשות זאת. מישהו מסביבנו צריך להראות לנו שיש הרבה מקומות ללכת אליהם ולא רק הקיר שבו נתקלנו", אומרת יובל בהתייחס לתרומת עולם האימון לעולם הדייטים.

עוד היא מספרת על שבתות הפנויים והפנויות שהיא מקיימת בשילה בט"ו באב, שבתות הזוכות לתגובות נלהבות מצד המשתתפים, ובשבתות הללו שותפים גם אנשי מקצוע וגם תושבים מהישוב עצמו. בדבריה מתייחסת יובל גם לאופן בו משתנים מחפשי הזוגיות לאורכה של שבת הפו"פ מרגע הכניסה המתוחה אל השבת ועד לשיחרור ויצירת הקשרים שנשמרים בדרך אל העתיד המשותף.

להצטרפות לפרויקט לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו