אגודת ישראל לחבריה: "השמיעו קול"

אגודת ישראל בארה"ב יצאה בקריאה לחבריה לגייס חברי קונגרס ואישי ציבור למאבק נגד האנטישמיות והאלימות הגוברת נגד יהודים ברחבי ארה"ב

מיכל לוי , כ"ו בסיון תשפ"א

אגודת ישראל לחבריה: "השמיעו קול"-ערוץ 7
ברוקלין
צילום: רויטרס

אגודת ישראל בארה"ב יצאה בקריאה לחבריה "להשמיע קול", כלשונה ולגייס חברי קונגרס ואישי ציבור למאבק נגד האנטישמיות והאלימות הגוברת נגד יהודים ברחבי אמריקה.

בפניה לחברי התנועה נאמר כי "אין צורך לסקור כאן את הזוועות של מה שחוו יהודים אמריקאים בשנים האחרונות ובמיוחד בימים האחרונים. פשעי אלימות ושנאה פצעו יהודים בצורה חמורה, וחלקם חוששים אפילו ללכת בחוץ עם ילדיהם. למה? פשוט כי הם יהודים".

"אנו אסירי תודה לנשיא ביידן ולמשנה לנשיא האריס, ולנבחרי ציבור רבים משני המפלגות, על שנאמו וגינו את ההתקפות האנטישמיות הללו. אגודת ישראל באמריקה וקבוצות יהודיות אחרות פעלו בדחיפות ונפגשו עם בכירים בבית הלבן ובהנהגת הקונגרס כדי לדון בצעדים שניתן לנקוט בכדי לסייע בטיפול בבעיה".

במכתבם מנו רשימת יעדים שיסייעו למיגור האנטישמיות. "חברי התנועה נקראים לבקש מחברי הקונגרס ומאישי ציבור הקרובים אליהם או מאזורי מגוריהם, לנקוט בצעדים כמו: לגנות בקול רם, בבירור ובאופן חד משמעי אלימות ורטוריקה אנטישמית מרושעות; לדרוש הגנה מוגברת על בתי כנסת, ישיבות ומוסדות תורניים וקהילתיים – על ידי הגדלת תכנית מענקי האבטחה לעמותות ל־360 מיליון דולר.

"כך גם לספק למשרדי המשפטים ולסוכנויות אחרות את מלוא המשאבים הדרושים להם לדיווח, מניעה ותגובה לפשעי שנאה אנטישמיים ואחרים; חיזוקה הפעלה והאכיפה של חוק השימוש במקרקעין הדתיים והמוסדיים, כדי להילחם בחוקי ייעוד מסוימים, אשר שימשו לעתים קרובות מדי ככלי אנטישמי נגד יהודים שומרי תורה ומצוות ומוסדותיהם בערים ובשכונות; לתמוך ביוזמת הקונגרס למינוי שגריר מיוחד של מחלקת המדינה לצורך מעקב ומאבק באנטישמיות ולטיפול במתקפות אנטישמיות ברמה העולמית".